Češka je ostala s igračem manje u 28. minuti kada je Barak zaradio crveni karton. U nastavku Turska je povela preko Calhanoglua (51'), Češka se nije predala i Souček je u 66. minuti zabio za 1:1, ali Tosun je u 95. minuti majstorski pogodio za pobjedu Turske. U drugom susretu večeri Gruzija je režirala senzaciju golovima Kvarachelije (2') i Mikautadzea (57') za konačnih 2:0 i kao treći su prošli u nokaut fazu, dok je Portugal kao prvi a Turska kao druga osigurala osminu finala Europskog prvenstva

ČEŠKA:Stanek - Holeš, Hranač, Krejči - Coufal, Souček, Provod, Jurásek- Barak, Hložek - Chytil

TURSKA: Gunok - Muldur, Demiral, Akaydin, Kadioglu - Yuksek, Ozcan - Güler, Calhanoglu, Yildiz - Yilmaz

• Gruzija - Portugal 1:0 (Kvarachelia, 2')
  • +19
Češka - Turska, Euro (26.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: ABEDIN TAHERKENAREH

GRUZIJA: Mamardašvili - Kakabadze, Gvelesiani, Kashia, Lochošvili, Dvali - Chakvetadze, Kochorašvili, Kiteišvili - Kvarachelia, Mikautadze

PORTUGAL: Costa - Dalot, A. Silva, Pereira, Inacio - Neves, Palhinha, Neto - Conceicao, Ronaldo, Joao Felix

• +27
Gruzija - Portugal, Euro (26.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: Georgi Licovski
  • 90’

GOOOOL! Turska je opet povela! Tosun je silovito pucao iskosa iz šesnaesterca i zabio je za 2:1!

• 90’

Igrat će se još najmanje 6 minuta sudačke nadoknade

• 80’

Češka s igračem manje pokazuju inicijativu i traže gol za pobjedu

• 76’

Nunes i Jota su ušli umjesto Joaa Nevesa i Pedra Neta

• 66’

GOOOOOL!! Češka je izjednačila s igračem manje! Souček se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i odbijenu loptu je zakucao u mrežu za 1:1!

• 64’

Dobra prilika za Češku! Krejci je ispratio ubačaj i pucao je glavom, ali golman je još jednom sjajno reagiao

• 57’

GOOOOOL!! Gruzijia je povećala prednost protiv Portugala! Mikautadze je bio siguran iz penala i zabio je za 2:0

• 51’

GOOOLL! Turska je povela protiv Češke! Calhanoglu je ispratio dodavanje i pospremio je loptu u mrežu za 1:0!