Engleska javnost oštro je reagirala na stanje travnjaka stadiona Alfredo Di Stéfano u Valdebebasu, gdje je Real Madrid u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvakinja pobijedio Arsenal 2:0.
Bivši nogometaš i legenda Arsenala, Ian Wright, nije skrivao nezadovoljstvo zbog blatnjavog i natopljenog terena.
'Ovo je je**na sramota', poručio je Wright na Instagramu. 'Gledajući kakav je bio teren Reala u četvrtfinalu Lige prvakinja, to je još gore od Pride Parka (stadiona Derby Countyja), gdje su uvjeti u Liga kupu za žene također bili užasni'.
Wright je naglasio kako je 'nedopustivo da nogometašice igraju na ovakvim terenima', dok je analitičar The Guardiana Tom Garry na društvenoj mreži X (bivši Twitter) poručio kako je 'Real Madrid pokazao nedostatak poštovanja prema ženskom nogometu dopuštajući da se utakmica četvrtfinala europskog natjecanja igra u ovakvim uvjetima'.
Trenerica Arsenala Renee Slegers nakon poraza istaknula je da su kiša i blato na terenu značajno utjecali na igru njezine momčadi. 'Sljedeći korak u razvoju ženskog nogometa moraju biti bolji tereni', poručila je Slegers.
Na pitanje je li utakmica trebala biti odigrana na Santiago Bernabeuu, Slegers je bila odmjerena: 'Nije na meni da kritiziram. To je odluka kluba i sigurna sam da UEFA nastoji stvoriti najbolje moguće uvjete za turnir. Naravno, ne možemo kontrolirati vremenske uvjete, ali mislim da smo u posljednje vrijeme vidjeli nekoliko utakmica u kojima teren nije bio na odgovarajućoj razini. To je nešto što treba riješiti.'
Uzvratna utakmica između Arsenala i Real Madrida igra se 26. ožujka na Emiratesu.