POGLEDAJTE

Uzbudljiva utakmica Intera i Osijeka; pala četiri gola

16.12.2016 u 19:57

U prvoj utakmici 20. kola MAXtv Prve lige u Zaprešiću Inter i Osijek odigrali su bez pobjednika, završilo je 2:2, iako su gosti dva puta imali prednost

Vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su nogometaši Intera i Osijeka. Gosti su, kao i u njihovom prethodnom srazu u drugom kolu u Zaprešiću (0:2), zabili dva gola, ali ovoga puta je i domaćin bio efikasniji pa je dvoboj okončan remijem, što je i najrealnije.

Osijek je poveo u 28. minuti iz prvog ozbiljnijeg pokušaja. Lopta je došla do Ejupija, a on je na trenutak ostao sam te je ušao u kazneni prostor i pogodio lijevom nogom s desetak metara.

'Žuti' su jednako ubojito odgovorili 12 minuta kasnije. Mikulić nije dobro 'izboksao' ubačenu loptu i ona je opet bila vraćena u peterac, a najprisebniji je bio Filipović za 1:1.

U 53. minuti 'bijelo-plavi' su opet došli do prednosti. Arsenić je sjajno proigrao Bobana koji se našao oči u oči s vratarom Intera te mirno zatresao mrežu. Konačan rezultat postavljen je u 68. minuti. Čeliković je ubacio loptu u šesnaesterac, Matas nespretno zahvatio loptu rukom i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Puljić.

Matas je zaradio i drugi žuti karton pa su Osječani igrali do kraja s igračem manje, a Inter tu brojčanu prednost nije znao iskoristi, čak je mogao ostati i bez boda da je u završnici Vojnović u dvije situacije bio prisebniji.

Osijek je sada na trećoj poziciji s 38 bodova, dok je Inter šesti s 20, no ostali klubovi imaju utakmicu manje, pa obje momčadi mogu skliznuti jedno mjesto dolje.