Dinamo je u 3. kolu Lige prvaka pobijedio Salzburg u gostima 2:0 i došao do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka nakon 1998. godine. Momčad Nenada Bjelice povela je golom Sandra Kulenovića u 49. minuti, a nakon isključenja Blaswicha u 66. minuti domaćine je dokrajčio Bruno Petković četiri minute prije kraja.

Bez Nenada Bjelice na klupi Dinamo je u Salzburgu odigrao jako dobru utakmicu i već od samog početka vidjelo se da ima veliku šansu doći do važna tri boda. Dinamo se postavio vrlo dobro i, iako nije stvarao previše šansi, kontrolirao je utakmicu i nije dopuštao brzim igračima Salzburga da ga ozbiljnije ugroze.

Tek je Karim Konate u 5. minuti glavom pucao preko gola, a Dinamo je prvi put zaprijetio u 35. minuti kad je Arijan Ademi preslabo pucao glavom, a Sandro Kulenović odbijenu loptu nije uspio ugurati u gol. Kulenović je u prvom poluvremenu bio dosta odsječen, nije dobio previše lopti, ali je iz prve šanse doveo Dinamo u vodstvo.

Igrala se 49. minuta kad je Dinamo izašao u dobru kontru, koju je povukao Martin Baturina. Lopta je došla do Petra Sučića, koji je na desnoj strani vidio samog Stefana Ristovskog. Dao mu je dobru povratnu loptu, a Kulenović je krasnim udarcem iz prve pogodio za veliko slavlje tisuća Dinamovih navijača.

Dodatni vjetar u leđa Dinamu dao je Salzburgov golman Alexander Schlager, koji je u 66. minuti napravio glupost. Izletio je iz šesnaesterca i igrao rukom, srušio je i Kulenovića, a onda je rukom obranio i udarac Sučića. Nizozemski sudac nije dvojio ni sekunde te ga je isključio i domaćini su ostali s desetoricom.

Malo uljuljan u tu sigurnost, Dinamo se povukao i prepustio igračima Salzburga loptu pa je Konate u 71. pucao iz okreta, ali je Ivan Nevistić obranio. Dinamo je čekao kontru i dočekao je u 84. minuti. Opet je to bila dobra kontra Dinama i opet je Ristovski asistirao. Ovaj put za Brunu Petkovića, koji je ušao sedam minuta kasnije, a on je krasnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio sami kut za 0:2 i veliku Dinamovu pobjedu.

• +7
Liga prvaka: Red Bull Salzburg - Dinamo, slavlja igrača Dinama Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic
  • 90'

90'

KRAJ!

KRAJ!

• 90'

90'

Prilika za Dinamo! Krasan udarac Stojkovića s ruba šesnaesterca, lopta je prohujala malo pokraj stative.

• 90'

90'

Prilika za Dinamo! Rogov udarac iskosa s desne strane brani Blaswich, na odbijenu loptu natrčava Stojković, ali njegov udarac završava u bloku.

• 90'

90'

Pet minuta nadoknade.

• 90'

90'

Rog je dobio žuti karton.

• 88'

88'

Izlaze Baturina i Sučić, a u igri su Stojković i Kačavenda.

• 84'

84'

GOOOOOL! Dinamo je slomio Salzburg! Sjajna kontra, lopta je došla do Ristovskog na desnoj strani, a Bruno Petković je krasnim udarcem pogodio sami kut za 0:2!

• 77'

77'

Izlaze Ogiwara i Kulenović, a u igri su Pierre-Gabriel i Petković.

• 74'

74'

Salzburg sad više ima loptu u nogama nakon isključenja Schlagera, a Dinamo čeka neku kontru kojom bi riješio utakmicu.