SAMO ZA TPORTAL

Vedran Zrnić osvrnuo se na poraz od Slovenije i poslao jasnu poruku rukometašima

Hrvatski rukometaši u drugom kolu skupine A olimpijskog turnira u Parizu doživjeli su poraz 29:31 od Slovenije. Naravno, nakon teško izborene pobjede 30:29 nad Japanom, u zadnjim sekundama dvoboja, jasno je da moramo 'spustiti očekivanja'. No bivši hrvatski reprezentativac i zlatni olimpijac iz Atene Vedran Zrnić ne gubi nadu

Očekivali smo da će hrvatski rukometaši nakon prilično stresne utakmice, ali i sretne pobjede protiv Japana, u susretu sa Slovenijom stići do nove pobjede.

Čak su igrači Dagura Sigurdssona odlično otvorili utakmicu te imali vodstvo od četiri gola razlike (5:1, 9:5).

Slovenski izbornik Uroš Zorman brzo je reagirao i pozvao minutu odmora, nakon čega je u igru uveo novog srednjeg vanjskog Aleksa Vlaha, a on je povezao slovenske redove u napadu. Hrvatska je četiri gola prednosti držala do rezultata 9:5, a onda je došlo do promjene na slovenskim vratima - umjesto Ferlina na gol je stao Lesjak te je do kraja prvog poluvremena obranio pet od devet pokušaja hrvatskih igrača pa se Slovenija postupno približavala.

Dodatne probleme Hrvatsku su zadesile četiri i pol minute prije odlaska na odmor, kada su istovremeno isključeni Šipić i Načinović, prvi zbog prekršaja, a drugi zbog pogrešne izmjene kod rezultata 12:10. Slovenija je te dvije minute iskoristila za smanjenje na 12:11, da bi u posljednjoj minuti u run and gun igri zabila dva gola i poravnala na 13:13.

'Ne znamo završiti utakmicu. Bilo je dobrih momenata, čak i golmanskih obrana, ali previše lako smo primali golove. Istina, vjerojatno je i Načinovićevo isključenje utjecalo na pad u igri. Jer nakon njegovog izlaska Slovenci su uveli nižu postavu, s brzim Vlahom i Jancom, koji su se pokazali nezaustavljivi i lako su raširili našu postavu', rekao je za tportal u kratkoj analizi Vedran Zrnić, bivši reprezentativac koji se 2004. godine u Ateni okitio zlatnom medaljom.

• +27
Slovenija - Hrvatska, rukomet (29.7.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

'U napadu smo imali problema jer smo nekoliko šutova, preko Srne i Cindrića, bacili u bunar. Također, imali smo kontru u kojoj nas je Šoštarić mogao vratiti u rezultatsku neizvjesnost, ali nažalost, nismo je iskoristili. Sukus svega je - igramo na valove i kada padnemo u crnu rupu, teško se izvučemo iz nje. Pogotovo protiv momčadi kao što je Slovenija, ozbiljna europska ekipa. Lako je bilo protiv Japana, koji je igrao na svježinu i nije toliko taktički moćan, ali sada smo vidjeli kakve nam opasnosti prijete.'

Duvnjaka nije bilo previše u igri?

'Ne želim ulaziti u Sigurdssonove odluke. Ali igrao je Duvnjak 15-ak minuta, i u sustavu 5+1, međutim Zarabec je kao vanjski bio prilično neuhvatljiv. Uglavnom, mogu ponoviti, bilo nam je puno teže nakon isključenja Načinovića.'

Kako protiv Nijemaca, koji su se poigrali Japanom?

'Mislim da se moramo podići na 100 posto u taktičkom smislu jer samo tako možemo igrati protiv takvih momčadi. I volio bih da nas krasi igra, odnosno prezentacija kakvu su pokazali i Nijemci. Vjerovao sam da će nas pobjeda protiv Japana podići, ali očito nije, ali još uvijek sam uvjeren da sa svim svojim snagama možemo podići taj nivo.'

Vjerujete li da dečki imaju snage i da se može dogoditi taj pomak u igri?

'Uvijek mislim da se može. Istina je da nam je ovaj poraz malo poremetio planove, jer teško ćemo moći u završnici nešto kombinirati na putu prema četvrtfinalu. Ali ne treba gubiti nadu', poslao je Zrnić poruku hrvatskim rukometašima.