ht prva liga - 19. kolo

[VIDEO/FOTO] Veliki preokret Varaždina, koji osvaja bodove spasa ali i kroji vrh tablice; Boban u 90. minuti zabio za pobjedu nad Goricom

03.02.2021 u 17:05

Nogometaši Varaždina u 19. kolu HT Prve lige stigli su do još jednog velikog skalpa. Prije dva kola zaustavili su Rijeku, a ovog puta zahuktalu Goricu. Pobjednički pogodak zabio je Gabrijel Boban u 90. minuti

Nogometaši Varaždina velikim su preokretom stigli do pobjede nad Goricom, koja se u prošlom kolu osladila s tri boda na Rujevici protiv Rijeke.

Gosti iz Velike Gorice poveli su u 21. minuti 13. ovosezonskim prvenstvenim golom Kristijana Lovrića.

Domaćini su do preokreta stigli u samoj završnici utakmice. S time da je sudac Batinić u 71. minuti pokazao na bijelu točku nakon duela u kojem su bili Doka i Obregon. Međutim, nakon konzultacija s VAR sobom i pregledavanja snimke, sudac je svoju odluku poništio.

No, nije obeshrabrio domaćina, koji je pet minuta kasnije, preko Obregona, došao do izjednačenja 1:1.

U 90. minuti, nakon mnogo odbijanaca u 16-ercu Gorice, lopta je stigla do Gabrijela Bobana koji je pogodio za potpuni preokret i pobjedu Varaždina 2:1.

Varaždin je sa 18 bodova ostao na osmom mjestu, ali se primakao klubovima u sredini tablice. Gorica je pak ostala na trećoj poziciji s 33 boda. Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 42 boda.

• +8
Varaždin - Gorica (19. kolo, HT Prva liga) Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

VaraždinGorica2:1
RijekaŠibenik2:2