NBA LIGA

Warriorsi 60-6; Curry ubacio 27 koševa na svoj 28. rođendan

15.03.2016 u 10:10

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Golden State Warriorsa u svom su 66. ovosezonskom nastupu ostvarili 60. pobjedu svladavši na svom parketu New Orleans Pelicanse sa 125:107

Dvoboj u Oracle Areni bio je lišen neizvjesnosti, pogotovo u drugom poluvremenu kada su domaći Warriorsi bez problema održavali dvoznamenkastu prednost stvorenu u prvom dijelu i tako ostvarili 49. uzastopnu domaću pobjedu. Ove sezone na domaćem terenu imaju omjer 31-0, te su i dalje na najboljem putu srušiti 20 godina star rekord Chicago Bullsa, koji su u sezoni 1995/96. ostvarili najbolji omjer u ligaškom dijelu u povijesti NBA sa 72 pobjede uz samo 10 poraza.

Zvijezda Wqrriorsa Stephen Curry je na svoj 28. rođendan ubacio 27 koševa i to igravši u samo prve tri četvrtine. Zbog velike prednosti njegove momčadi dobio je poštedu u posljednjih 12 minuta. Klay Thompson je dodao 18 poena za pobjednike, dok su Anthony Davis (22, 12 skokova) i Toney Douglas (22) bili najbolji kod Pelicansa.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Salt Lake Cityju gdje je domaći Utah Jazz svladao lanjske finaliste Cleveland Cavalierse sa 94-85. Domaći su do pobjede stigli odličnom igrom u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 28-19. Odličnu večer imao je Rodney Hood sa 28 ubačaja, dok je Cavse očekivano predvodio LeBron James sa 23 koša i 12 skokova. Utah je ovom pobjedom zadržala izglede za plasman u doigravanje, trenutačno je deveta u Zapadnoj konferenciji s omjerom 32-35, te ima dvije utakmice zaostatka za sedmim Houston Rocketsima i osmim Dallas Mavericksima, koji su na omjer 34-33, a sve tri momčadi do kraja sezone imaju za odigrati još po 15 susreta. Cleveland je sa 47-19 i dalje na vrhu Istočne konferencije sa dvije i pol utakmice prednosti ispred Toronto Raptorsa, a na ruku im je išao i 107-109 domaći poraz Toronta od Chicago Bullsa.

Bullsi su uoči sezone imali velike ambicije, ali sada se nalaze u grčevitoj borbi za plasman u doigravanje, pobjedom u Torontu su uz poraz Detroit Pistonsa kod Washington Wizardsa (81-124) stigli na osmo mjesto istoka, posljednje koje vodi u doigravanje. Junak pobjede u Torontu bio je povratnik u momčad nakon ozljede Jimmy Butler, on je, nakon što je 5.9 sekundi prije kraja iskoristio jedno od dva slobodna bacanja za 109-107, u samoj završnici izbio loptu iz ruku DeMara DeRozana koji je prodorom pod obruč pokušao odvesti utakmicu u produžetak. Butler je utakmicu završio sa 13 ubačaja, dok je najučinkovitiji kod Bullsa bio igrač s klupe Doug McDermott sa 29 koševa, od toga 24 u prvom poluvremenu. Kod Toronta istaknuli su se Kyle Lowry (33, 11 skokova, 7 asistencija) i DeRozan (27). Chicago je sada na omjeru 33-32, dok je deveti Detroit na 34-33. Toronto je pao na 44-21.

Miami Heat zadržao je prvo mjesto u skupini Southeast 124-119 domaćom pobjedom protiv Denver Nuggetsa. Čak sedam igrača Heata ubacilo je dvoznamenkast broj poena, najviše Justise Winslow 20, dok je prvo ime Nuggetsa bio Kenneth Faried sa 24 poena i 11 skokova. Miami je sada na omjeru 39-28, a u njihovoj skupini slijede ih Atlanta Hawksi sa 38-29 i Charlotte Hornetsi sa 37-29.

Niz od sedam uzastopnih pobjeda Hornetsa prekinuli su Dallas Mavericksi svladavši ih na njihovom terenu sa 107-96. Goste iz Teksasa do važne pobjede predvodili su Chandler Parsons (24, 9 skokova) i Dirk Nowitzki (23, 11 skokova), dok su Kemba Walker (25) i Nicolas Batum (20) bili najbolji kod domaćih.

Oklahoma City Thunder je frustracije zbog nedavnih poraza iskalili na Portland Trail Blazersima uvjerljivom 128-94 pobjedom u svojoj Chesapeake Energy Areni. Russell Westbrook (17, 16 asistencija, 10 skokova)ostvario je svoj već 12. "triple-double" sezone, a najbolji strijelac Thundera bio je Enes Kanter (26). Kod Blazersa najučinkovitiji je bio Damian Lillard (21). S omjerom 45-22 Oklahoma City je treća na Zapadu, a sa 35-33 Portland je šesti, pa bi se te dvije momčadi, da ligaški dio sada završi susrele i u prvom krugu doigravanja.

12. New Orleans 66 24 42
13. Minnesota 67 21 46