SLALOM NA SP-U

Zubčić i Kostelić odlični, Grange senzacionalan!

15.02.2015 u 23:28

Francuz Jean Baptiste Grange osvojio je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu koje završava ove nedjelje u Beaver Creeku. Filip Zubčić i Ivica Kostelić zauzeli su odlično 13. i 15 mjesto...

Činilo se da će to biti još jedna austrijska pobjeda. Hirscher je u lov na svoju četvrtu medalju u Beaver Creeku krenuo sa startnim brojem 1, te je na najbolji način iskoristio tu svoju poziciju stigavši na cilj u vremenu od 1:03.38. Drugo mjesto u prvoj vožnji sa 28 stotinki zauzeo je Rus Aleksandar Horošilov, a treće Šveđanin Andre Myhrer sa 66 stotinki zaostatka.

No, u drugoj vožnji Austrijanac je pogriješio, odustao i ostao na dva zlata i srebru na ovom SP-u. Pobjedu je iz drugog plana odnio Jean Baptiste Grange, ispred Nijemaca Dopfera i Neureuthera. Četvorica najbržih iz prve vožnje nisu izdržali pritisak i ostali su bez medalja.

Najbolji hrvatski skijaši zauzeli su 13. i 15. mjesto. Filip Zubčić ovaj je put bio brži od Ivice Kostelića, a neko su vrijeme tijekom druge vožnje njih dvojica i vodili.

Matej Vidović je natjecanje okončao kao 26. sa 5.77 sekundi iza Grangea, a Natko Zrnčić-Dim 27. sa 6.89 sekundi iza pobjednika.

Svi naši predstavnici popravili su plasman u odnosu na prvu vožnju nakon koje je Zubčić bio 24., Kostelić 25., Vidović 30., a Zrnčić-Dim 34.