Audiopill bi trebao biti minijaturni zvučni sustav smješten u plastičnu mikrokapsulu. Progutate ju i party može početi, a klub je vaše tijelo
Ako ste trebali dokaz kakve se budalaštine mogu naći u crowdfunding kampanjama, Audiopill je odličan primjer.
Kako u opisu na stranici projekta na Indiegogou navodi češki konceptualni umjetnik Jan Poope (pravim imenom Jan Strmiska), ideju je dobio dok se igrao s odobrenim talijanskim medicinskim uređajem Sirio, koji navodno koristi ultrazvukove niske frekvencije kako bi ubrzao proces lijećenja.
Poope piše kako su 'pacijenti' čuli zvukove zviždanja u glavi. Pa zašto onda ne bi, pomislio je, napravili sićušni audio sustav - pardon, 'eksperimentalni umjetnički uređaj' - u mikrokapsuli koju je moguće progutati?
Strmiska tvrdi kako bi Audiopill trebao pružiti doživljaj 'kao da stojite usred koncertne dvorane s moćnim audio sustavom u tijelu. Ili kao da ste u tvorničkoj radionici punoj strojeva za obradu metala, dok vam u trbuhu operira bušilica.' Jedina razlika je u tome što će oko vas vladati apsolutna tišina, a vi ćete uživati u glazbi u potpunoj privatnosti.
Trebala bi početi djelovati oko sat vremena nakon gutanja. Kad stigne u gastrointestinalni trakt, trebali bi osjetiti jaku bol u predjelu zdjelice. Ili, kako to Strmiska kaže, 'mogli bi požaliti na neko vrijeme što ste se ohrabrili na ovaj eksperiment.'
Ipak, kune se kako će desetosatni rave party koji će uslijediti vrijediti truda i bola, jednom kad se bol povuče. I preporuča da provjerite izmet nakon što završi, kako bi se uvjerili da je Audiopill izašao iz vašeg sustava.
Važno: Strmiska se konzultirao s liječnicima i stručnjacima za polimere, koji su mu nedvosmisleno rekli kako ne treba gutati ništa slično ovome. Stoga ni mi ne preporučamo ovakve eksperimente.
Nekako nas ne čudi što kampanja nije skupila niti blizu željenih 150 tisuća eura, iako netko jest kupio uređaj za oko 150 eura. Nadamo se kako nitko neće biti dovoljno blesav da ipak isproba Audiopill. I kako je cijeli projekt tek pokušaj sprdačine.
Više:Gizmodo