Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Nebojša Radmanović izjavio je u srijedu kako ugovor o granici između BiH i Hrvatske neće biti ratificiran sve dok se ne izmjeni granična crta koja je 1999. godine povučena na rijeci Uni kod Kostajnice a istodobno je pozvao hrvatsku vladu da o tome pregovara s onima u BiH koji su za to ovlašteni tvrdeći da takvih ima, unatoč ocijeni hrvatskog premijera Zorana Milanovića
'Taj ugovor nije dobar za BiH, preciznije za jedan njen dio a to je Republika Srpska. Ja sam član Predsjedništva BiH iz RS i zato neću glasovati za ratifikaciju dok je ovako postavljena granica na Uni kod Kostajnice', izjavio je Radmanović u Sarajevu na konferenciji za novinstvo. Ustvrdio je kako je takvu poruku prije deset mjeseci jasno prenio i hrvatskom predsjedniku Ivi Josipoviću.
Za Radmanovića je sporan i cijeli ugovor kojega su 1999. godine potpisali tadašnji predsjednik Hrvatske Franjo Tuđman i predsjedatelj Predsjedništva BiH Alija Izetbegović. On tvrdi kako je to učinjeno 'mimo utvrđene procedure' jer je istog dana sačinjen prijedlog odluke o potpisivanju te upriličeno potpisivanje.
Komentirajući konstataciju premijera Milanovića kako se o pitanju ugovora o granici u BiH 'nema s kim razgovarati' Radmanović je kazao kako je tu izjavu doživio kao dobronamjernu no ocijenio je i kako hrvatski premijer nije u pravu jer u BiH zapravo postoje sugovornici. Milanovićevu izjavu ocijenio je zabrinjavajućom.
'Postoje osobe koje su za to ovlastili entiteti', kazao je Radmanović dodajući kako nema potrebe da Zagreb razgovara s 'desecima drugih ljudi, uključujući tu i neke ministre'.
Izravno je kritizirao ministra prometa i komunikacija BiH Damira Hadžića i to ne samo zbog izjava o granici nego i onih o Pelješkom mostu ili koridoru kroz Neum. Kazao je kako ministri poput Hadžića 'potpuno neovlašteno' govore o mostu za Pelješac i o koridoru kroz Neum čime 'nanose štetu BiH'.
'Prolaz koridorom kroz BiH nije nešto o čemu odlučuje ministar', kazao je Radmanović pojašnjavajući kako će i o tome u konačnici odlučivati Predsjedništvo BiH. Sugerirao je kako bi se Zagreb trebao suzdržati od pregovaranja 'sa svakim tko tamo dođe iz BiH i sam se predstavi' kao osoba ovlaštena za tu vrstu komunikacije.
Radmanović drži da ni postojeći ugovor o graničnim prijelazima s Hrvatskom nije dobar i da ga valja mijenjati što će se pokušati učiniti kroz pregovore kako s Hrvatskom tako i sa Europskom unijom a odgovarajuća odluka u BiH je već donesena prije deset dana.
Neriješena pitanja granice i graničnih prijelaza, kako ističe Radmanović, ipak ne utječu na ukupne odnose Hrvatske i BiH. 'Važno nam je imati dobre odnose sa Hrvatskom no oko toga se moraju potruditi i Hrvatska i BiH', poručio je Radmanović.