GRADSKI DERBI

Split po prvi puta pobijedio Hajduk

04.05.2013 u 18:53

U subotu su na rasporedu tri utakmice 30. kola MAXtv Prve lige, ali najviše pozornosti plijeni gradski dvoboj na Parku mladeži između Splita i Hajduka

Sudar je to klubova koji imaju jednak broj bodova te gaje europske ambicije, a činjenica kako neodlučeni rezultat ne odgovara ni jednoj strani jamac je napadačkog nogometa.

Hajduk u susret ulazi s novim trenerom. Igor Tudor je zamijenio Mišu Krstičevića, a hoće li trenerska smjena pozitivno utjecati na bile' ostaje nam da vidimo.

'Tudora volim kao igrača, kao čovjeka i kao kolegu, ali u 90 minuta utakmice nemam sentimenata prema bilo kome', objasnio je trener 'crvenih' Zoran Vulić.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na tportalu.

Split - Hajduk 2:1

90' - kraj utakmice
88' - Kouassi je pobjegao, ali s desna iskosa opalio pored gola
87' - Kouassi je pucao sa 17 metara, ali ravno u ruke Vukovića
80' - Glavina je dobio drugi žuti karton, Split ostaje s desetoricom
75' - obećavajuća situacija za Split iz slobodnjaka s 20 metara, ali je Erceg pucao u živi zid
70' - Kouassi je lukavo opalio sa 16 metara, ali je Vuković paradom spasio gol
67' - puno skromniji nastavak, obje momčadi pokušavaju dugim loptama ili ubačajima dočekati grešku suparnika
61' - sve je više prekida zbog ležanja igrača obje momčafi nakon čvrstih duela
58' - nakon ubačaja Andrijašević je neometan pucao glavom, ali to nije bilo ni blizu gola
52' - mudro Rebićevo ubacivanje, a Baraban s nekoliko metara nije dobro zahvatio loptu
46' - drugo poluvrijeme

45+1' - kraj prvog poluvremena
45' - slobodnjak je izveo Erceg, ali ravno u Blaževića
36' - GOOOOL - 2:1 - Kouassi je primio loptu na 20 metara, opalio i uz pomoć vratnice pogodio
33' - GOOOOL - 2:0 - Povratna Barabanova lopta na deset metara, a Erceg je drugi puta pogodio za veliko slavlje 'crvenih'
31' - GOOOOL - 1:0 - Rebić je dva Hajdukova igrača učinio 'smiješnim' te je zatim ubacio na glavu Ercega koji je iz blizine zatresao mrežu
28' - ubacivanje Ercega s lijeve strane, a Rebić je iz blizine zamalo prekratak
23' -volejčina Barabana s više od 20 metara, lopta je išla po sredini gola, ali ju je Blažević jedva zaustavio
20 - nakon zatišja i dosta pogrešaka s obje strane, iznenada je opalio sa 16 metara Ivan Vuković, ali je njegov prezimenjak na golu Splita Andrija obranio prizeman udarac
11' - brza kontra Splita, Blažević je nepotrebno istrčao, ali je Baraban iz daljine pucao pored praznih vrata
11' - nakon kornera Kouassi je nemotena s pet metara pucao ravno u vratara Vukovića
10' - Caktaš je zahvaljujuć pogrešci 'crvenih' došao u priliku, ali je pucao traljavo pa su domaći braniči izbili u korner
7' - odmah je do sjajne situacije došao i Rebić, prošao je čuvara i s lijeva iskosa iz blizine pucao pored gola
7' - velika prilika za Split, Baraban je izbjegao zaleđe, izašao pred Blaževića koji mu je skinuo zicer
5' - uobičajeno ispitivanje snaga, u uvodnim minutama nije se dogodilo ama baš ništa zanimljivo
1' - počela je utakmica

RNK SPLIT: Vuković, Glavina, Glumac, Baraban, Erceg, Rebić, Radotić, Pehar, Radeljić, Paracki, Belle
HAJDUK: Blažević, Milić, Milović, Vršajević, Andrijašević, Caktaš, Maloča, Vuković, Lima, Sušić, Kouassi

Cibalia - Zadar 2:3 (Vitaić 25 / Ivančić 8, Muić 30, Banović 46)
Slaven Belupo - Istra 1961 1:0