PREMIERSHIP

Chelsea opet posrnuo; stao pobjednički niz Leicestera; Salah odveo Redse do trijumfa

Nogometaši Chelseaja doživjeli su četvrti poraz u zadnjih pet kola Premier lige. U subotu su u 17. kolu na svom travnjaku izgubili od Bournemoutha sa 0:1 pogotkom Dana Goslinga u 84. minuti

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić za Chelsea je igrao od 65. minute, a u sudačkoj nadoknadi (90+3) pokušao je iznenaditi golmana gostiju udarcem iz daljine koji je išao u donji lijevi kut, ali vratar Aaron Ramsdale uspio je sačuvati svoju mrežu.

• +5
Premier liga, Chelsea - Bournemouth Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Predzadnji Norwich uspio je prekinuti pobjednički niz Leicestera, koji je slavio u prethodnih osam kola. Norwich je poveo pogotkom Teemu Pukkija u 26. minuti, a Leicester je izjednačio nakon kornera u 38. minuti. Ubačaj na prvu vratnicu glavom je zahvatio Vardy, a vratar Norwicha Tim Krul rukom je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Drugoplasirani Leicester sada zaostaje deset bodova za vodećim Liverpoolom, koji je ostvario je svoju 16. pobjedu svladavši na Anfieldu posljednji Watford sa 2:0. Oba gola na utakmici postigao je Salah (38, 90), s tim da je onaj za konačnih 2:0 zabio petom. Dejan Lovren zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

Nogometaši West Hama su u gostima dobili Southampton sa 1:0, te su se privremeno izvukli iz zone ispadanja, a 'sveci' su drugim uzastopnim porazom ostali u opasnoj zoni. Jedini pogodak zabio je Sébastien Haller u 37. minuti.

U nedjelju u derbiju kola Arsenal dočekuje Manchester City, a još se sastaju Manchester United - Everton, te Wolverhampton - Tottenham.