Argentina je furiozno krenula i već u 10. minuti je Messi iz penala zabio za vodstvo. U nastavku utakmica je otišla u neočekivanom drugom smjeru. Saudijska Arabija je prvo u 48. minuti smanjila prednost preko Al Shehrija a u 53. minuti nakon spektakularnog gola Al Dawsarija su preokrenuli utakmicu i poveli 2:1. Uspjeli su sačuvati vodstvo i upisali su jednu od ako ne i najveću pobjedu u povijesti svoje reprezentacije

ARGENTINA: D. Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico - De Paul, Paredes, Messi, Di Maria, Gomez - L. Martinez

SAUDIJSKA ARABIJA: Al-Owais - Al-Bulaihi, Abdulhamid, Al-Sharani, Al-Tambakti - Al-Malki, Al-Dawsari, Al-Shehri, Kanno - Al-Faraj, Al-Brikan

• +38
1. kolo Svjetskog prvenstva: Argentina - Saudijska Arabija Izvor: EPA / Autor: RUNGROJ YONGRIT
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Kakva prilika za Argentinu! Nakon gužve u šesnaestercu odbila se lopta do Alvareza, ali njegov udarac obrana čisti s gol linije

• 90’

Igrat će se još 8 minuta sudačke nadoknade

• 85’

Dobra prilika za Argentinu! Messi je ispratio dobar ubačaj, ali glavom je pucao direktno u golmana i to je bio lagan posao Al-Owaisa

• 81’

Messi je pucao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan i lopta je otišla preko gola

• 75’

Alboleahi je dobio žuti karton

• 71’

Argentina dominira i traži pogodak koji bi ih spasio poraza! Di Maria se sjurio u šesnaesterac, ali pucao je direktno u golmana

• 67’

Žuti karton dobio je Al-Malki

• 63’

Odlična prilika za Argentinu! Tagliafico je pucao iz odlične pozicije u šesnaestercu nakon kornera, ali Al Owais je obranio udarac