GOLIJADA NA MAKSIMIRU

[VIDEO/FOTO] Raspoloženi Dinamo napunio mrežu Istre 1961; Šutalo zabio u debiju, a utakmicu je majstorijom zaključio Emreli

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su i treću pobjedu na startu SuperSport Hrvatske nogometne lige nakon što su na stadionu Maksimir porazili Istru 1961 sa 4:1

'Modri' su na otvaranju sezone pobijedili Lokomotivu sa 3:2, potom su porazili Slaven Belupo sa 5:1, da bi večeras bili bolji i od Istre 1961.

Hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i rutinski je stigao do novih bodova. Već u utorak momčad Ante Čačića gostuje kod Ludogorca pa niti ne čudi što je Dinamov strateg izmiješao sastav odmorivši neke igrače.

Dinamo je poveo već u 11. minuti golom Mislava Oršića iz kaznenog udarca. Marin je srušio Moharramija, sudac je pokazao na bijelu točku, a Oršić je bio siguran.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

U 32. minuti Boško Šutalo je u svom debiju zabio za 2:0. Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Šutalo glavom pogodio za povećanje vodstva.

U nastavku susreta Bočkaj je u 80. minuti pogodio za 3:0.

Bakrar je četiri minute kasnije smanjio prednost 'Modrih'.

Točku na 'I' stavio je sjajnom solo akcijom Mahir Emreli koji je tako zaključio odličnu predstavu domaćina četvrtim pogotkom za 4:1 u 88. minuti.

U subotu će snage odmjeriti Varaždin - Hajduk, dok će u nedjelju igrati Osijek - Slaven Belupo, te Rijeka - Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, dok je Šibenik drugi sa četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.