NAJDUŽE VOĐENJE TALK SHOWA

Ella i Zuhra na obaranju Guinnessovog rekorda

09.12.2011 u 17:34

Bionic
Reading

Radio Hit fm i voditelj Siniša Martinović obaraju Guinnessov rekord u najdužem vođenju talk showa na radiju i u tom su ih pothvatu odlučile podržati mnoge poznate osobe, a ako želite, to možete učiniti i vi

Hit fm želi postaviti novi rekord u duljini trajanja radijskog šoua. Sadašnji rekord iznosi 40 sati i sedam minuta, a postavio ga je Paul Stefir iz SAD-a na Radionexx.com.

Glavni akter pothvata je voditelj na radiju Hit fm, Siniša Martinović. Tijekom petka u studio Hit fm-a u Centru Cvjetni dolaze brojni gosti iz javnog života kako bi mu bili podrška i olakšali 40 sati i osam minuta, koliko je potrebno da postane svjetski rekorder.

Među ostalima, posjetili su ih Zlatan Zuhrić, košarkaš Matej Mamić, Ištvan Varga, Luka Nižetić, Vanna, Ivan Dečak iz Vatre, Ella Dvornik, Daniela Trbović, Jelena Perčin i drugi.

Veliko finale očekuje se u subotu oko ponoći. Dođite i podržite radio Hit fm u Centru Cvjetni.

Siniša je već pokušao srušiti ovaj rekord 2003. godine – i u tome je uspio! No rekord tada ipak nije priznat i upisan u 'Guinnessovu knjigu rekorda' zbog administrativne pogreške organizacije.

Pravila rušenja rekorda

Kakva su pravila da bi rekord bio i službeno priznat? Pokušaj rušenja rekorda mora biti emitiran isključivo u eteru radija uživo, u kontinuitetu, bez ikakvih prekida, u formi klasičnog radio talk showa. Glazba, kao ni bilo koji drugi snimljeni dijelovi ne smiju biti emitirani za vrijeme pokušaja obaranja rekorda. Jedini snimljeni elementi mogu biti reklamni spotovi koji se smiju emitirati osam minuta u jednom satu.

Voditelj ima pravo na pet minuta odmora u svakom satu ili može četiri sata kontinuirano skupljati minute i iskoristiti ih na kraju četvrtog sata (20 minuta). Za vrijeme odmora smiju biti emitirane vijesti, promet, vremenska prognoza (ne duže od 15 minuta).

Voditelj može imati goste u studiju, koji u kontinuitetu ne smiju govoriti više od jedne minute. Nijedna tema ne smije se ponoviti unutar tri sata.

Pokušaj rušenja rekorda moraju nadgledati neovisni svjedoci, a za trajanja obaranja i medicinski tim. Svi oni moraju voditi dnevnik svojih opažanja.

Svi ste pozvani da se pridružite i pomognete radiju Hit fm da se upiše u 'Guinnessovu knjigu rekorda'! Pridružit će se i brojni gosti iz svijeta glazbe, filma, sporta i šoubiza uopće. Dođite, zabavite se, podržite ih i svjedočite postavljanju novog Guinnessovog rekorda u najdužem vođenju talk showa!

Hrvati u 'Guinnessovoj knjizi rekorda'

Mnogi su Hrvati već zaslužili mjesto u 'Guinnessovoj knjizi rekorda':

Goran Ivanišević imao je najbolji nastup kao tenisač s pozivnicom na Wimledonu 2001, a Ivo Karlović bio je sa svojih 208 centimetara najviši tenisač.
Robert Prosinečki također ima titulu Guinnessova rekordera. Naime, on je jedini igrač u povijesti koji je na svjetskom prvenstvu postigao pogotke za dvije reprezentacije.
Veljko Rogošić prvi je maratonac s preplivanih 225 kilometara iz 2006, a Janica Kostelić najuspješnija je alpska skijašica u povijesti Zimskih olimpijskih igara.
Spomenimo i da je Nikola Tesla također Guinnessov rekorder: stvorio je najdužu umjetnu munju - od 40 metara.
U 'Guinnessovoj knjizi rekorda' našla se čak i jedna predstava: 'Stilske vježbe' najdugovječnija su predstava na svijetu koja s istom postavom glumaca igra već 41 godinu.

No, mjesto u Guinnessovoj knjizi rekorda našli su i neki prirodni fenomeni. Primjerice, Lukina jama je sa svoja 1.392 metra najdublja krška jama. Najveću kravatu izradili su Puljani - 808 metara dugačka kravata 2002. godine omotala je Arenu.