Kleopatra je već stoljećima poznata kao simbol ženske ljepote, a često se njezini beauty trikovi koriste i danas. Isprobaj ih i ti
Legendarna vladarica Egipta, poznata po svojoj mudrosti i ljepoti, još uvijek je neiscrpna inspiracija, pa je tako nedavno objavljeno kako bi je na filmu, nakon Elizabeth Taylor, Vivian Leigh i Sophie Loren, trebala utjeloviti jedna od najljepših žena današnjice, Angelina Jolie.
Kleopatra je bila osobito poznata po svojoj lijepoj koži, a mnogi kažu da je razlog tome bio što se kupala u mlijeku. I moderni laboratoriji danas potvrđuju da je mlijeko sjajan čistač kože – čisti je do najdubljih slojeva. Osim mlijeka, u Kleopatrino su doba žene koristile čak 21 aromatično ulje da bi zaštitili kožu od sunca, riješile se strija, bora i celulita... Poznavala su i ljekovita svojstva maslinova ulja koje su također redovito koristile za uljepšavanje.
Napraviti mliječnu kupku u Kleopatrinom stilu vrlo je lako. Dok se kada puni, polako dodaj dvije do četiri šalice mlijeka. Kad se kada napuni, namači se oko dvadeset minuta. Također, za vrijeme namakanja lagano trljaj kožu rukavicom za kupanje kako bi se lakše odvojile mrtve stanice kože. Nakon namakanja lagano isperi kožu vodom. (Upozorenje: nemoj koristiti suviše toplu vodu za kupku jer isušuje kožu. Izbjegavaj ovakav beauty tretman ako ne podnosiš laktozu).
Mliječno sredstavo za čišćenje kože ne samo da povećava njezinu ljepotu, već i njezinu mekoću te vlažnost. Za to ti je potrebna jedna četvrtina šalice mlijeka, kiselog mlijeka, jogurta ili vrhnja.
Prstima laganim kružnim pokretima nanosi mliječni proizvod na lice. Na kraju isperi mlakom vodom i tapkaj ručnikom dok lice ne bude suho.
Pored mlijeka, nezaobilazni sastojak Kleopatrinih kupki, tretmana za kosu i lice, bio je med. Sposobnost kože da ostane hidrirana je bitna za održavanje mekoće, elastičnosti i vitkosti. Kako koža stari ili se izlaže vanjskim utjecajima, gubi sposobnost zadržavanje vode, postaje suha i javljaju se bore. Med privlači i zadržava vodu te je zato sjajan za raznovrsne hidratantne proizvode uključujući losione za čišćenje, kreme, šampone i balzame.
Osim njege kože, Egipćanke su bile vrlo vješte u izradi prvih mirisa. Kupale su se u mješavini ulja, parfema i limete kako bi uvijek lijepo i zavodljivo mirisale. Parfemi su pravljeni od cvijeća i posebnih vrsta drveća, te pomiješani s uljem ili masti. Dodavalo se blago ulje, jer je čuvalo miris parfema, a Egipćanke su koristile razne sastojke, od cimeta, cvijeta kane, irisa, ljiljana, ruže, gorkog badema i sl.