Iako je službeno članica britanske kraljevske obitelji tek šest mjeseci, Meghan Markle izvrsno se uklopila u novu okolinu i nove dužnosti, a uz sve to, uvela je i neke novitete koje do sada nismo navikli viđati, osobito kada je riječ o Kate Middleton ili samoj kraljici Elizabeti II
Sa svojim suprugom, princom Harryjem, proslavila je prvih šest mjeseci braka, a sreća je time veća što će iduće godine, netom prije negoli proslave i službenu, prvu godišnjicu, prvi puta postati roditelji. Meghan Markle, može se reći, itekako se dobro uklopila u britansku kraljevsku obitelj, a iako su mnogi mislili kako će nekad glasnu feministkinju ulazak u tu obitelj pomalo sputati, to se nije dogodilo.
Kako je otkriveno u novom specijalu ABC Newsa, pod nazivom 'Meghan’s New Life: The Real Princess Diaries', stručnjaci za kraljevsku obitelj otkrili su kako se Meghan Markle odlučila još jednim potezom pomalo zaobići stroga kraljevska pravila. Riječ je o njezinim govorima u javnosti koje piše - sama.
Naime, Omid Scobie, kraljevski dopisnik primjetio je, prateći kraljevski par na njihovoj turneji po Australiji, Novom Zelandu i otocima, kako je Meghan Markle, prije negoli je na Fidžiju održala svoj govor, u rukama držala mnogobrojne papire s rukom pisanim napomenama.
'Pitao sam njezine pomoćnike znači li to da ih ona piše sama, budući da je to sasvim neobično za kraljevsku obitelj, za koje to pišu drugi ljudi. Rekli su mi da su govori njezini, da je danima radila na njima', otkrio je Omid Scobie i dodao kako nije samo čudno to što piše sama govore već i što se u njima dotakla ženskog osnaživanja.
'To je nešto što kraljica nikada ne radi, kao ni Kate Middleton. Meghan je naša feministička princeza iz snova', rekla je Michelle Ruiz iz Vanity Faira u dokumentarnom filmu.
Riječ je o drugom po redu govoru 37-godišnje Meghan Markle, otkako je postala članicom britanske kraljevske obitelji, a u kojem je progovorila o važnosti toga da svaka djevojka dobije potrebno obrazovanje: 'Svatko bi trebao dobiti priliku da dobije obrazovanje koje želi, no još važnije je naglasiti, na to obrazovanje one imaju pravo. To je najvažnije za žene i djevojke iz zemalja u razvoju, jer ako im osigurate pristup da uče i obrazuju se na kraju će se to pokazati ključnim i u ekonomskom i društvenom razvoju. Kada djevojci date sve potrebne alate za uspjeh, one mogu stvoriti nevjerojatnu budućnost, ne samo za sebe, već i za sve oko nje.'