U okviru turneje Everblue Live 2017 jedan od najpopularnijih bendova s prostora bivše Jugoslavije, sarajevski Plavi orkestar nakon 20 godina nastupio je u srijedu navečer na Danima piva u Karlovcu. Trideset godina nakon njihova prvog albuma 'Soldatski bal', bez obzira na povremene stanke u radu, plavci i dalje žare i pale pred nekim novim generacijama
Plavi orkestar nametnuo se kao najveća tinejdžerska atrakcija te je doživio priču o kakvoj današnji mladi rock bendovi i pop pjevači, čak i uz podršku talent-šou programa, mogu samo sanjati.
U doba najveće popularnosti, sredinom 80-ih, kritičari nisu bili blagi prema Plavom orkestru kao dijelu new primitives pokreta. Koncept benda svakako je bio intrigantniji od samih pjesama, a iz današnje perspektive najzanimljivija je priča o nepojmljivoj popularnosti četvorice sarajevskih dvadesetogodišnjaka.
Grupa ne svira kontinuirano. Okupe se svako toliko, da neke nove klince podsjete na sebe, a stare na nekadašnja vremena. Sinoć su nastupili nakon 20 godina u Karlovcu u okviru turneje koju su nazvali Everblue Live 2017. Osim live albuma koji će snimati na turneji, snima se dokumentarna serija o Plavom orkestru.
Kad ne sviraju, momci iz benda bave se drugim poslovima. Blizanci Admir i Samir Ćeramida vlasnici su popularnog glazbenog kluba Havana u centru Sarajevu, Saša Zalepugin ušao je u svijet burze, a i Saša Lošić Loša pronašao je posao uz koji želi ostarjeti. Dosad je stvorio glazbu za više od 40-ak filmova, preko 400 džinglova za reklame, glazbu za niz predstava, čak i složenije forme poput one za operu izvedenu u Trstu.
Prvi gitarist benda Mladen Pavičić Pava, koji je u vrijeme najveće popularnosti izgledao kao balkanski Billy Idol i slovio za jednog od najboljih gitarista na ovim prostorima, početkom rata se oženio i preselio u Leskovac, dobio je kćer i odselio se u Kanadu. Još uvijek se uspješno bavi glazbom.