DVA OD TRI

ABA: Pobjede Cibone i Zadra, Cedeviti novi poraz

14.12.2013 u 23:30

Košarkaši Zadra svladali su u Areni Kremišira Ćosića momčad Radničkog 89-76 u srazu 12. kola regionalne, ABA lige, a igrači Cibone svladali su kao domaćini Široki s 91-80. Umalo su hrvatski predstavnici upisali još jedan sjajn tjedan, no Cedevita je u produžetku izgubila kod Igokee

Zadrani su upisali petu pobjedu sezone u ABA ligi, a četvrtu na svom parketu. Nakon prvog poluvremena vodili su 53-42. U nastavku su gosti uspjeli spustiti zaostatak na samo tri koša u trećoj četvrtini, ali su se domaćini nakon toga opet odlijepili i kontrolirali rezultat do kraja.

Marko Šutalo s 22 koša i Josip Sobin s 21 bili su najbolji Zadrovi strijelci.

Cibona je svladala Široki, a predvodio ju je Darryle Strawberry s 26 koševa, te po 5 skokova i asistencija. Planinić i Rozić dodali su po 14 koševa za ''vukove'', dok je u gostujućoj momčadi najefikasniji bio Zagrepčanin Tomislav Petrović s 20 koševa.

Cedevita je u Laktašima u produžetku, izgubila kod Igokee s 96-89, iako je u zadnju minutu osnovnog dijela ušla s prednošću od tri koša razlike i posjedom lopte. Siniša Štemberger, hrvatski košarkaš u redovima domaće momčadi, pogodio je tricu koja je na kraju odvela utakmicu u produžetak, u kojem je domaćin bolje reagirao.

Marino Baždarić bio je sa 16 koševa najefikasniji kod Cedevite. Nolan Derek Smith je upisao 14 koševa i 7 asistencija, dok su Miro Bilan (11 skokova) i Allan Ray postigli po 13 koševa. Kod domaćina je najbolji strijelac bio Branko Jorović sa 26 koševa. Štemberger je ubacio 14 poena za Igokeu.

Crvena zvezda je vodeća s 9 pobjeda i dva poraza. Cibona, Cedevita i Igokea imaju po 8 pobjeda i 4 poraza.