SIGURNA POBJEDA

Arsenal primio gol pa pregazio 'čekićare'!

24.01.2013 u 00:49

Nogometaši Arsenala deklasirali su gradskog suparnika West Ham s 5-1 u zaostaloj utakmici 19. kola Premierlige.

Utakmica na Emiratesu imala je sretan završetak za momčad Arsenea Wengera premda početak nije bio dobar. U 18. minuti je, naime, nakon kornera Jack Collison doveo 'čekićare' u vodstvo, međutim samo četiri minute kasnije Jack Wilshere je asistirao Lukasu Podolskom za izjednačenje.

Rezultat 1-1 se zadržao do kraja prvog poluvremena, a onda se na početku nastavka dogodio 'topnički' napad na gol gostiju. U 47. minuti je Theo Walcott nakon kornera pronašao Oliviera Girouda za vodstvo Arsenala, a onda su domaći od 53. do 57. minute zabili još tri pogotka!

Sva je tri puta asistent bio iznimno raspoloženi Podolski. Nijemac je najprije poslužio Santija Cazorlu, pa Walcotta i konačno Girouda. Postao je time prvi igrač ove sezone u Premierligi s tri asistencije u jednoj utakmici. Walcott je, pak, u posljednjih 11 utakmica u Premiershipu skupio osam golova i šest asistencija!

Arsenalu je ovo bio već peti prvenstveni dvoboj ove sezone u kojem je zabio pet ili više pogodaka.

Treba napomenuti da je utakmica produžena za čak 12 minuta zbog teške ozljede gostujućeg braniča Daniela Pottsa koji je na nosilima iznesen s travnjaka. Težina i priroda ozljede zasad još nisu poznati.

Premierliga, 19. kolo, zaostala utakmica:

Arsenall - West Ham 5-1 (Podolski 22, Giroud 47, 57, Cazorla 53, Walcott 54 / Collison 18)