londonski derbi

Arsenal s igračem manje u završnici uspio iščupati bod na gostovanju kod Chelseaja

21.01.2020 u 23:26

U derbiju 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Arsenal su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2

Chelsea je dva puta vodio, ali je Arsenal iako s igračem manje dva puta uspijevao dostići zaostatak...

Prvi ključni trenutak dogodio se u 26. minuti kada je Mustafi loše vraćao loptu golmanu Lenu, to dodavanje presjekao je Abraham koji je potom obišao i Lena, ali prije no što je uputio loptu u praznu mrežu oborio ga je David Luiz koji je tako skrivio penal i dobio crveni karton.

Siguran izvođač udarca s bijele točke bio je Jorginho (28-11m).

• +8
Chelsea - Arsenal, 21.1.2020. Izvor: EPA / Autor: WILL OLIVER

Tu prednost Chelsea je držao do sredine drugog poluvremena kada je Arsenal iz protunapada poravnao na 1:1 preko Martinellija (63). Bio je to prvi udarac 'topnika' u okvir gola 'građana'!

Pritisak Chelseaja donio mu je novo vodstvo preko Azpilicuete (84), ali niti tada se Arsenal nije predao već je u samoj završnici golom Bellerina (87) osvojio bod. Uz koliko sreće? Napomenimo da je Arsenal na ovoj utakmici imao samo dva udarca, oba u okvir gola i da je uspio postići dva gola...

Mateo Kovačić za Chelsea je igrao do 66. minute.