ŠPANJOLSKA LIGA

Barcina petarda, Messi skinuo urok, Rakitić ušao

14.01.2017 u 18:23

Aktualni španjolski nogometni prvak Barcelona u susretu je 18. kola Primere na svom Camp Nou deklasirao Las Palmas sa 5:0 (1:0)

Obranu gostiju srušio je Suarez golom za 1:0 u 14. minuti, no pogotku je prethodilo zaleđe Andrea Gomesa koje suci nisu primijetili, da bi susret bio razriješen početkom nastavka kada je Barcelona postigla tri gola u razdoblju od 52. do 59. minute. Strijelci su bili Messi (52), Suarez (57) i Arda Turan (59). Konačnih 5:0 postavio je Aleix Vidal (80).

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 62. minute, dok je Marko Livaja za Las Palmas ušao u igru u 74. minuti.

Dodajmo kako je je Las Palmas postao 35. španjolski klub kojem je Messi zabio te je ovim golom skinuo urok, odnosno Las Palmas je bio jedini od današnjih prvoligaša kojem nije zatresao mrežu. Sve do ove subote....

Barcelona je sada druga na ljestvici sa 38 bodova, dva manje uz dvije odigrane utakmice više od vodećeg Reala iz Madrida, a dva više uz utakmicu više od treće Seville. U nedjelju navečer će Sevilla i Real igrati međusobno.

Las Palmas je osmi sa 24 boda.

Ranije u subotu su u prvoj utakmici 18. kola Leganes i Athletic Bilbao igrali 0:0. Leganes je 16. sa 17 bodova, a Athletic sedmi sa 28.

Nogometaši madridskog Atletica u susretu su 18. kola španjolskog prvenstva na svom Vicente Calderonu svladali Betis s minimalnih 1:0, a hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Atletico.

Jedini gol na utakmici postigao je Gaitan (8).