SAMO ZA TPORTAL

Bivši Dinamov trener hvalio je Modre, ali onda priznao: Nevjerojatno mi je...

23.10.2024 u 23:28

Nogometaši Dinama u srijedu su na gostovanju kod Salzburga stigli do pobjede 2:0 u utakmici 3. kola Lige prvaka. Strijelci za veliko slavlje Modrih bili su Sandro Kulenović i Bruno Petković, a kako je za tportal rekao nogometni stručnjak Marijo Tot, ovaj je uspjeh posve zaslužen

Dinamo je 26 godina čekao na drugu pobjedu u skupinama Lige prvaka. I dočekao je potpuno zasluženo slavlje, jer nakon izjednačenog prvog poluvremena u nastavku je zaigrao još bolje, pa je pobjeda bila logičan slijed viđenog na terenu Red Bull Arene.

'Kad se sve zbroji i oduzme, Dinamo je apsolutno zasluženo pobijedio. Limitirao je momčad Salzburga, pa praktički nije imala nijednu pravu priliku. Bilo je perioda utakmice u kojima je Dinamo izgledao jako, jako dobro. Čekao je svoju priliku i dočekao je u 50. minuti, kada je Kulenović zabio za vodstvo. Naravno, kasnije je i crveni karton utjecao na to da se Salzburg ne uspije vratiti', rekao je u analizi za tportal Marijo Tot, iskusni 52-godišnjak koji je i sâm tijekom svoje bogate trenerske karijere vodio Dinamo do dvostruke krune.

'Ovo je jako važna pobjeda, pobjeda koja daje krila i očekujem da će Dinamo biti još bolji, posebno kada se Petković maksimalno oporavi i kada svi budu spremni. I zapravo mi je nevjerojatno kako je ovaj Dinamo gubio bodove u Koprivnici, odnosno Puli, a ovako dobro izgleda u Europi. U svakom slučaju, jako lijepa večer za Dinamove navijače.'

Kada bi nekoga trebalo pohvaliti, izdvojiti, tko bi to bio? Čini nam se da je bilo više njih za pohvale.

'Mislim da će se svi složiti da je Ogiwara bio odličan. O Sučiću i Baturini nema potrebe trošiti riječi, oni su već standard ove momčadi. Ristovski je također dao svoj veliki doprinos, a zapravo cijela obrambena linija bila je na visini zadatka. Ustvari, možda je najbolje reći da je cijela momčad dala sve od sebe za ovu pobjedu.'

Znači li to da se Dinamo može nadati i dobrom rezultatu u Bratislavi za dva tjedna?

'Apsolutno. Očekujem da će Dinamo i tamo ići na pobjedu. Radujemo se gledati ovakve Dinamove utakmice', završio je Tot.

Nenad i Senka Bjelica Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL
  • +7
Liga prvaka: Red Bull Salzburg - Dinamo, slavlje igrača Dinama Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic