26.11.2013 u 23:06

• +27

5. kolo Lige prvaka

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nogometaši bečke Austrije, koje vodi hrvatski trener Nenad Bjelica, priredili su veliko iznenađenje odigravši na stadionu Dragao 1-1 u gostima kod portugalskog prvaka Porta u 5. kolu G skupine Lige prvaka

Bjeličina momčad povela je u 11. minuti. Pogriješio je Portov brazilski branič Danilo koji je poslao loptu ravno u noge Kienastu, a ovaj je krenuo naprijed s loptom, opalio desnog nogom iz daljine i zabio u lijevi donji kut Portovog vratara Heltona. Bio je to prvi pogodak Austrije u G skupini Lige prvaka u petom nastupu. Izjednačujući pogodak za konačnih 1-1 postigao je Jackson Martinez u 48. minuti. Nakon kornera s desne strane, asistirao mu je Mangala, također s glavom.

Porto do kraja utakmice nije iskoristio inicijativu, o kojoj najbolje svjedoče brojke. Domaćin je imao 63% posjeda lopte, omjer udaraca prema golu bio je 22-3, a u okvir gola 13-2. Osječki vratar Ivan Kardum odgledao je utakmicu s klupe za pričuve gostujuće momčadi.

Porto je, naravno, bio bolji, ali Austrija je otkinula još jedan bod u Ligi prvaka
M. Leovac 90'

Atletico je sigurni putnik u osminu finala s 13 bodova, Zenit ima 6 bodova, Porto 5, dok je Austria posljednja s dva boda. Jasno da je Porto silno kompromitirao svoje izglede za plasman u drugi krug, jer u zadnjem kolu gostuje kod Atletica, dok Zenit putuje u Beč.