ZANIMLJIVO U SAD-U

Bogdanoviću hrvatski sudar u NBA ligi; LeBronova duhovita izjava nakon nove blamaže

04.02.2018 u 12:06

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića svladali su na svom parketu Philadelphia 76-erse Darija Šarića sa 100:92, a hrvatski reprezentativci bili su veoma zapaženi

Bogdanović je za 25 minuta na parketu ubacio 19 koševa uz četiri skoka, te je zajedno s Oladipom (19 poena i devet skokova) bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Kod Sixersa najučinkovitiji je s 24 poena i 10 skokova bio Joel Embiid, a Dario Šarić je za 30 minuta igre ubacio 16 koševa, uz pet skokova.

Indiana je na kraju prve četvrtine povela 33:27, a početkom druge pobjegla je i na 13 koševa prednosti. Gosti su sredinom treće dionice izjednačili na 71:71, no Pacersi su potkraj treće i početkom četvrte četvrtine opet odmaknuli i vodstvom 93:81 potvrdili pobjedu, koja je do kraja bila formalnost, piše HRT.

Indiana - Philadelphia 100-92, NBA liga

Orlando Magic Marija Hezonje izgubio je 98:115 od Washington Wizardsa, koje je s 20 poena, pet dodavanja i četiri skoka predvodio Porter. U redovima Magica Simmons i Hezonja bili su najbolji strijelci s po 15 ubačaja, a za 30 minuta igre Mario je ostvario i četiri skoka te dvije asistencije.

Aktualni prvak Golden State doživio je poraz u Denveru, gdje su domaći Nuggetsi slavili sa 115:108. Pobjednici su imali pet dvoznamenkastih igrača, a prednjačili su Barton s 25 i Jokić s 19 koševa, čemu je srpski košarkaš dodao devet skokova i pet asistencija. Kod Warriorsa Durant je zabio 31, a Curry 24.

Gosti su u trećoj četvrtini vodili 65:77, a imali su i 91:97 sredinom zadnje četvrtine. No Denver je prvo izjednačio na 97:97, a potom i poveo 102:99, te na kraju došao do pobjede.

• +2
NBA, Denver Nuggets - Golden State Warriors Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Puno teži poraz doživio je lanjski finalist Cleveland, kojega je na njegovu terenu s visokih 120:88 deklasirao Houston i uz relativno skroman učinak najboljeg igrača Jamesa Hardena.

Pobjednici su imali šest dvoznamenkstih igrača. Paul je ubacio 22, Anderson 21, a Harden se zadovoljio sa 16 koševa, no uz devet asistencija i šest skokova.

Cleveland - Houston 88-120, NBA liga

Kod Cavsa najbolji su bili Thomas i Smith s po 12 koševa, a LeBron James zabio je 11, uz devet dodavanja i devet skokova. Rocketsi su brzo poveli 6:17, potom 18:32, a na početku druge četvrtine imali su i 25:48 (+23). U trećoj četvrtini bilo je najvećih 50:85 (+35), a na tom razmaku su domaćina zadržali sve do kraja utakmice.

'Trebali bi nas maknuti s televizijskog programa do kraja sezone', izjavio je nakon debakla LeBron James, jer Cavsi su poraženi u svih osam utakmica koje su se prenosile u cijelom SAD-u.