ATP Winston Salem

Borna Ćorić u 'osvetničkom' meču izbacio prvog nositelja

21.08.2024 u 00:07

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira u Winston Salemu nakon što je u 2. kolu 6-3, 6-4 svladao prvog nositelja i branitelja naslova Argentinca Sebastiana Baeza u meču koji je trajao sat i 22 minute

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić je tako uzvratio Baezu za poraz u polufinalu ovog turnira lani.

Ćoriću je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan "break" kojega je ostvario u četvrtom gemu, a nakon što je oduzeo servis Argentincu za prednost od 2-1 u drugom setu izgledalo je kako je na putu ka komfornoj pobjedi.

No, nakon što je propustio "break-loptu" za vodstvo 4-1 meč se počeo komplicirati. Lošim servis-gemom kod 4-3 Ćorić je izgubio prednost, da bi u sljedećem gemu Baez poveo 30-0.

I tada je Ćorić odjednom spojio četiri odlična poena za "break" i servis za meč kojega je i realizirao.

Suparnik u 3. kolu Ćoriću će biti Australac Rinky Hijikata.