potop favorita

Crystal Palace iznenadio City i pomogao Liverpoolu, Leicester srušio Chelsea

22.12.2018 u 18:52

Veliko iznenađenje u 18. kolu engleske Premier lige napravio je Crystal Palace koji je na Etihadu savladao aktualnog prvaka Manchester City 3:2. U isto je vrijeme Leicester slavio na Stamford Bridgeu

Subotnje utakmice 18. kola Premier lige donijela su dva iznenađenja, Manchester City je poražen od Crystal Palacea sa 3:2, a Chelsea je izgubio od Leicestera 1:0

Navijači Manchester Cityja očekivali su novu pobjedu za priključak vodećem Liverpoolu, a nakon vodećeg pogotka Ilkaya Gundogana u 27. minuti činilo se da će tako i biti. No, igrači Crystal Palacea priredili su im neugodno iznenađenje.

U 33. minuti Jeffery Schlupp zabija za 1:1, a već u 35. minuti Andros Townsend postiže najljepši gol dosadašnjeg dijela prvenstva. Odbijenu loptu je fantastičnim volejem s više od 25 metara udaljenosti doslovno zakucao u mrežu. U nastavku novi šok za domaćine, u 51. minuti Luka Milivojević iz penala pogađa za vodstvo Crystal Palacea 3:1.

Iako su domaćini potpuno dominirali u drugom poluvremenu uspjeli su samo ublažiti poraz pogotkom Kevina De Bruynea (85). Manchester City sada zaostaje četiri boda za vodećim Liverpoolom, koji je dan ranije svladao Wolverhampton sa 2:0.

• +3
Premier liga, Chelsea - Manchester City Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Mateo Kovačić igrao je do 61. minute za Chelsea i pružio je solidnu partiju, ali to nije pomoglo njegovoj ekipi, koja je na Stamford Bridgeu izgubila od Leicestera sa 0:1, a pobjednički gol zabio je Jamie Vardy (51).

Austrijski trener Ralph Hasenhüttl, koji je uspješno vodio Leipzig, upisao je i drugu pobjedu na klupi Southamptona, koji je u gostima dobio Huddersfield sa 3:1 golovima Redmonda (15), Ingsa (42-pen) i Obafemija (71).

West Ham je nakon četiri uzastopne pobjede dočekao Watford i doživio je 'hladan tuš'. Gosti su slavili sa 2:0, a strijelci su bili Troy Deeney (30-pen) i Gerard Deulofeu (87).

U prvoj subotnjoj utakmici Arsenal je kod kuće dobio Burnley sa 3:1 uz dva gola Aubameyanga, koji sa 12 golova predvodi listu najboljih strijelaca, a slijedi ga Mohamed Salah sa 11.