IGRALI HEZONJA I ZUBAC

DeMar DeRozan ubacio 52 koša u pobjedi Toronta; novi klupski rekord!

02.01.2018 u 10:05

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sudjelovao je sa četiri poena i dva skoka za 16 minuta igre u porazu njegovog Orlanda 98:95 na gostovanju kod Brooklyna, dok su Los Angeles Lakersi poraženi u Minnepolisu sa 114:96, a hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je u ovoj sezoni rekordnih 12 minuta te postigao četiri koša uz četiri skoka.

Preostale dvije utakmice, koje su odigrane na NBA parketima prvog dana 2018. godine, odlučene su u produžetku. DeMar DeRozan je sa 52 koša bio najzaslužniji za pobjedu Toronta 131:127 nad Milwaukeejem. Uz postavljanje osobnog i novog klupskog rekorda po broju poena na jednom dvoboju (po 51 su kao igrači Toronta ubacili Vince Carter i Terrence Ross, op.a.), DeRozan je postao i rekorder Raptorsa po postignutim koševima u utakmici osnovnog dijela sezone.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Portland, koji je sa 124:120 slavio u Chicagu. C. J. McCollum je sa 32 koša i osam asistencija bio najbolji kod Trail Blazersa, dok je bivši centar Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić ubacio 11 koševa uz 15 skokova.