29.10.2014 u 16:32

• +6

Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Opatija - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovačić

Nogometaši Dinama ostali su igri za dvostruku krunu, ali su bili jako blizu ispadanja iz Kupa. U osmini finala prošli su četvrtoligaša Opatiju, ali tek nakon produžetaka 4:2 (1:1)

Dinamo je u prošlosti često puta svojim navijačima priredio senzaciju. Ispadao je od amaterskih momčadi, a novi debakl je izbjegao doslovce u posljednjim minutama.

Naime, u Opatiji je domaćin vodio od 25. minute golom Dunkovića s 11 metara. Dinamo je pritisako, imao prilike, ali lopta se nije tresla sve do 90. Tada je sudac pokazao na bijelu točku za goste, jer je u šesnaestercu pao Vukojević, a siguran realizator je bio Henriquez.

U produžecima je na terenu postojala samo jedna momčad. Henriquez se prometnuo u junaka, čileanski napadač prvo je zatresao vratnicu, a zatim je pogodio u 98. i 101. za 3:1.

Tračak nade za Opatiju se pokazao u drugom produžetku kada je Šuker odlično izveo slobodnjak (2:3), ali je domaćina do kraja pokopao neuhvatljivi Henriquez koji je u 113. pogodio i četvrti put.