11.03.2017 u 16:56

• +8

MAXtv 1. HNL, 24. kolo, GNK Dinamo - RNK Split

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj subotnjoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru je Dinamo rutinski svladao Split 4:0 te tako nastavio lov na vodeću Rijeku

Dinamo je s lakoćom obavio posao u utakmici u kojoj je većina 'modrih' navijača unaprijed upisala bodove. Aktualni hrvatski prvak ni pod razno nije smio kiksati. I nije! Nakon što je u prvoj utakmici polufinala Kupa svladao Split 6:0 i u prvenstvu je Petevov sastav bio gotovo jednako uvjerljiv.

Split se ravnopravno držao tek u uvodnim minutama, a gosti su u tim početnim trenucima složili i jednu ozbiljnu situaciju preko Pejića. No uskoro su domaći nogometaši zagospodarili terenom, a u 12. minuti svi su na stadionu ustali. Za Hodžića se zna da zabija lude pogotke, a takav je bio i ovaj kada je s oko 17 metara skinuo paučinu iz gornjeg lijevog kuta nemoćnog Kukića. Bravo!

Dinamo-Split 1:0, Hodžić 12'

Dinamo je nastavio s pritiskom, prijetio, a u 35. vratar Splita morao je još jednom po loptu u mrežu. Stojanović je ubacio s dene strane, a Sammir glavom bio ubojit.

Dinamo-Split 2:0, Sammir 35'

Na odmor se otišlo s 2:0, a moglo je biti puno više, jer je Guilherme imao zicer, Perić i Sammir pogodili okvir gola...

U nastavku slična priča, dominacija 'modrih' koji su nastavili s napadima. U 61. opet se ukazao Hodžić. Loptu mu je dao Stojanović, a golgeter Dinama ispružio se koliko je mogao i gurnuo je iza leđa Kukića. Bio je to drugi pogodak Hodžića na utakmici, ali čak šesti u dva susreta sa Splitom, jer im je uvalio četiri komada u Kup susretu prije deset dana.

Dinamo-Split 3:0, Hodžić 61'

Split će sanjati i Ćorića, Dinamov talent im je u Kupu dva puta poentirao, a u 70. minuti i u prvenstvu. Moro je bio asistent. Pohvale idu i Antoliću koji je propustio loptu kroz noge.

Dinamo-Split 4:0, Ćorić 70'

Spomenimo kako je Split utakkmicu završio s deset igrača, jer je u 86. drugi žuti karton dobio nervozni Pavlovski.

Dinamo - Split 4:0 (24. kolo 2016./17.), sažetak Autor: YouTube

Zaslužena pobjeda Dinama koji je tako u drugom dijelu sezone na stopostotnom učinku u MAXtv Prvoj ligi – četiri utakmice i četiri pobjede.

Dinamo - Split, izjave trenera Autor: YouTube