MAXTV PRVA LIGA

Dinamo pobijedio 1:0, Sammir se vratio na teren

18.02.2017 u 16:36

Proljetni dio MAXtv Prve lige Dinamo je otvari na Maksimiru protiv Slaven Belupa. 'Modri' su pobijedili 1:0 golom Hodžića iz jedanaesterca...

DINAMO: Livaković - Matel, Lešković, Sigali, Pivarić - Antolić, Pavičić - Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić
SLAVEN BELUPO: Blažević - Purić, Katić, Musa, Aliti - Burić, Stevanović - Ivanovski, Christensen, Tadić - Heber

DINAMO : SLAVEN BELUPO 1:0

90' - utakmica je završena. Dinamo je slavio 1:0. Igru nitko neće pamtiti, važna su tri nova boda za zagrebačke 'modre'
85' - liječnička služba s terena je na nosilima iznijela Sigalija koji je nakon jednog zračnog dvoboja krivo doskočio i čini se kako mu je stradalo koljeno
75' - ne terenu nema većih uzbuđenja, imao je Slaven Belupo priliku, no pokušaj Christensena lako je prekinula obrana Dinama
70' - iz igre izlazi Gojak, a na travnjak istrčava Sammir! Vidjet ćemo koliko Brazilac s hrvatskom putovnicom može napraviti u posljednjih dvadesetak minuta utakmice
62' - iz igre izlazi Ćorić, na terenu je Šitum
61' - sjajan udarac glavom Sigalija. No, nije bio precizan...
52' - dobar pokušaj Dinama, pucao je Olmo, ali lopta odlazi pored gola
46' - počelo je drugo poluvrijeme
45' - završeno je prvo poluvrijeme, Dinamo je dominirao, Belupo se branio, a gol je pao iz jedanaesterca
42' - siguran s 11 metara bio je Armin Hodžić, Dinamo u samoj završnici prvog poluvremena dolazi u vodstvo 1:0

42' - Sigali je pucao i u šesnaestercu Slaven Belupa pogodio Josipa Tadića u ruku. Sudac Pejin pokazao je na jedanaesterac
42' - GOOOOOOOOOOOL! Dinamo vodi 1:0!
38' - Dinamo dominira, ima čak 73 posto posjeda lopte, no konkretne koristi od toga - nema
27' - dobra prilika za Dinamo, Olmo je proigrao Ćorića koji je dobro reagirao, no golman Slaven Belupa Blažević obranio je njegov udarac
25' - na terenu i dalje bez izglednijih prilika na obje strane
20' - iznad Maksimira se 'otvorilo' nebo, prolomio se jak pljusak
12' - Dinamo je preuzeo inicijativu, imao je dva kornera u nizu, no obrana Slaven Belupa bila je koncentrirana pa 'modri' nisu ozbiljnije zaprijetili
5' - Ivanovski je napravio dosta problema obrani Dinama, no njegov je ubačaj u šesnaesterac mirno presjekao Livaković
1' - utakmica je počela
- momčadi su na terenu i sve je spremno za početak utakmice

Dinamo u nastavak sezone ulazi samo s jednim ciljem, dostići velikih šest bodova zaostatka za vodećim Rijekom. Trener 'modrih' Ivajlo Petev na samom početku proljetnog dijela MAXtv Prve lige ne može računati na najiskusnije pojedince poput ozlijeđenog Soudanija, povratnika Sammira koji nije spreman za svih 90 minuta, Machada, a klub je napustio i Junior Fernandes... Stoga će današnju utakmicu morati 'iznijeti' mlade snage, prije svih Ćorić, pa Olmo, Pavičić, Hodžić...

Slaven Belupo na samom je početku ove sezone, krajem srpnja na Maksimiru neočekivano 'otkinuo' bod Dinamu, no nije za očekivati da bi danas 'farmaceuti' mogli ponoviti taj podvig. O pobjedi niti ne treba razmišljati, Belupo je u Zagrebu posljednji put slavio još tamo 2004. godine.