DERBI 4. KOLA HT PRVE LIGE

Dinamo srušio Osijek i preuzeo vrh ljestvice; pogledajte fenomenalne golove iz Maksimira

17.08.2018 u 22:01

U prvoj utakmici četvrte Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je Dinamo svladao Osijek 2:1 te preuzeo vrh prvenstvene ljestvice

Osijek je u zadnje dvije sezone znao zagorčati život 'modrima' i to na Maksimiru, ali ovoga puta aktualni hrvatski prvak nije dozvolio iznenađenje. Dinamo je zasluženo svladao goste koji su u prva tri kola imali stopostotan učinak, te je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice od svojeg suparnika.

Maksimirska momčad je tako nakon sjajnog europskog uspjeha i prolaska u play–off Lige prvaka (čime je osigurala najmanje nastup u skupinama Europske lige) nastavila pobjednički put u domaćem natjecanju te je tako samo dodatno poboljšala ozračje u svlačionici i oko nje prije novih europskih iskušenja (Young Boys, srijeda)

Dinamo se od prvih minuta utakmice nametnuo, imao dominaciju, više pokušavao, a nagrada je stigla u 22. minuti nakon kornera kada je prvijenac zabio Kevin Théophile-Catherine. Francuski branič neobranjivo je pogodio glavom s 11 metara u lijevu stranu nemoćnog Malenice.

Dinamo – Osijek 1:0, Theophile-Catherine 22' Izvor: Društvene mreže

I u nastavku je Dinamo bio bolji. Osijek je došao s velikim ambicijama na Maksimiru, ali Zekićevi dečki nisu ništa pokazali, a prvu ozbiljnu prijetnju složili su iz slobodnjaka tek u 69. minuti kada je Lopin udarac nogama zaustavio Livaković.

S druge strane domaćin je stvorio par opasnih situacija pred golom Osijeka, ali je Malencia sjajno reagirao, tako je u 57. obranio pokušaj Gavranovića, ali posebno se istaknuo u 74. kada je nevjerojatnom reakcijom zaustavio Theopileov udarac glavom.

• +17
Dinamo - Osijek, 4. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

U 86. minuti sve je bilo riješeno. Oršić je prošao između dva suparnička igrača, opalio je s 20 metara i pogodio gornji desni kut Malenice. Fantastičan gol!

Dinamo – Osijek 2:0, Oršić 86' Izvor: Društvene mreže

Četiri minute kasnije do počasnog pogotka stigli su i gosti. Lopa je opet sjajno izveo slobodnjak, a loptu je glavom dodirnuo Petković i tako u debiju prevario vlastitog vratara za konačnih 2:1.

Dinamo – Osijek 2:1, Lopa 90' Izvor: Društvene mreže

Nakon ove utakmice Dinamo je vodeći s deset bodova, a Osijek drugi s devet, no tek se trebaju odigrati ostale utakmice četvrtog kola.