10.08.2016 u 21:06

• +11

MAXtv 1. HNL, 02. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U zaostaloj utakmici drugog kola MAXtv Prve lige, na ispunjenom Poljudu, Dinamo je deklasirao Hajduk s 4:0, s po dva pogotka Roga i Fernandesa

Trener domaćina Marijan Pušnik uoči utakmice proglasio je Dinamo favoritom u hrvatskom derbiju, a Modri su to potvrdili i na travnjaku iako nitko nije mogao očekivati da će Hajduk na Poljudu doživjeti rezultatsku katastrofu.

Početak susreta nije ukazivao na potop Bilih jer su bili ravnopravan rival hrvatskom prvaku. I prvu pravu priliku imao je Hajduk, ali je Said u 12. minuti s pet metara glavom bio neprecizan.

Dinamo se mučio do završnice prvog dijela, njegovi igrači imali su tek jedan pokušaj Roga, a onda se u 45. minuti dogodio bljesak modrih zvijezda.

Briljantna akcija koju je prebacivanjem glavom započeo Fernandes pa je Soudani isprve produžio za Ćorića, a ovaj je odmah petom u for izbacio Roga koji je loptu prsima gurnuo u for te je smjestio pod gredu.

U nastavku je Hajduk zaigrao otvorenije, a Dinamo to kaznio. U 57. Soudani je izbjegao zaleđe, na pet metara uposlio je Fernandesa koji je niskim i preciznim udarcem povećao vodstvo.

Samo tri minute kasnije Poljud je doživio novi šok. Rog je iz slobodnjaka, s oko 25 metara, iznenadio neopreznog Kalinića i pogodio njegov gornji lijevi kut.

Tu muke po Bile nisu prestale, Dinamo se nije samo s time zadovoljio, krenuo je po još koji gol, a četvrti je stigao u 68. minuti. Fernandes se othrvao čak dvojici braniča, stigao skroz do Kalinića i smireno zatresao mrežu za velikih 0:4.

Mogao je Dinamo do 'petarde'. Soudani je ukrao jednu loptu, sa svoje polovice sjurio se prema Kaliniću, a s lijeve je strane imao Roga. No, on se sebično odlučio na udarac i promašio cijela vrata.

I bez toga petog pogotka, ovo je najveći trijumf Dinama na Poljudu otkad je hrvatske neovisnosti.

Dinamo je pobjedom preuzeo vrh prvenstvene ljestvice, ima deset bodova, koliko i Rijeka, ali bolju gol-razliku, a Hajduk je pao na treću poziciju s devet bodova, koliko je nakon četiri kola osvojio i Osijek.

Hajduk: Kalinić - Juranović, Nižić (od 46. Ismajli), Ćosić, Pejić - T. Bašić, Jefferson - Sušić, Kožulj, Vlašić (od 71. Tudor) – Said (od 60. Ohandza).
Dinamo: Eduardo - Stojanović, Schildenfeld (od 69. Knežević), Sigali, Matel - Benković, Jonas (od 72. Pavičić) - Soudani, Ćorić (od 62. Gojak), Fernandes – Rog.

Hajduk - Dinamo Zagreb 0:4