Dinamu važni bodovi; vratar Osijeka primio komičan gol

27.11.2016 u 17:00

• +5

NK Osijek - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

U derbiju 17. kola MAXtv prve lige, pred oko 2500 gledatelja u Gradskom vrtu, Dinamo je svladao Osijek 2:0 (1:0)

Aktualni hrvatski prvak nastavio je lov za Rijekom koja je uoči Dinamove utakmice imala devet bodova prednosti na ljestvici, 'modri' su slavili i tako smanjili razliku te se i osvetili svojem domaćinu za poraz u osmom kolu na Maksimiru.

Od prve minute gledali smo otvoreni dvoboj, Osijek se nije branio i pokušao je trkom parirati Dinamu. Bilo je s obje strane par pokušaja, ali ništa nije nagoviještalo da bi do odmora mogao pasti pogodak.

I tako je bilo sve do same završnice kada je Ćorić opalio s 25 metara i zatresao mrežu. Udarac je bio slab, ali je lopta prošla kroz ruke i noge vrataru Mikuliću. Stvarno komičan pogodak kakav se rijetko viđa.

No od toga gola osječki nogometaši se nisu oporavili. Odmah na početku drugog dijela doživjeli su novi šok, Soudani je izbjegao njihovoj pozornosti i poentirao na asistenciju Henriqueza.

Dinamo je i dalje ostao opasan (Pivarić, Soudani, Henriquez), a domaćin kao da se predao, no do kraja utakmice više nije bilo pogodaka.

Moramo spomenuti 77. minutu i najružniji trenutak susreta. Napadač Boban krvnički je ušao džonom u nogu Šituma te zasluženo dobio crveni karton. Bio je to start kojim je mogao teško ozlijediti 'modrog' talenta.

Ovom pobjedom Dinamo se učvrstio na drugoj poziciji te je pobjegao Osijeku na šest bodova.

Osijek - Dinamo Zagreb 0:2
Hajduk - Inter Zaprešić 17:00