KATASTROFA DOMAĆINA

Džeko i 'građani' očitali lekciju Unitedu na Old Traffordu

26.03.2014 u 08:24

Nogometaši Manchester Cityja više nego zasluženo su na Old Traffordu pobijedili gradskog rivala Manchester Uniteda s 3-0 u zaostaloj utakmici 28. kola Premierlige…

Edin Džeko doveo je goste u vodstvo već nakon 44 sekunde igre! Bio je to najbrži gostujući gol na Old Traffordu u povijesti Premierlige. Lopta se nakon udarca Samira Nasrija odbila od vratnice, ali je Džeko bio spreman, te ju je poslao u mrežu.

Mogao je bosanski reprezentativni napadač već u prvom poluvremenu postići i svoj drugi gol na utakmici, ali nije iskoristio odličnu šansu koja mu se ukazala.

Što je tada propustio, nadoknadio je u 56. minuti. Samir Nasri je ubacio iz kornera, a Džeko je pored statičnog Welbecka desnom nogom postigao vrlo lijepi pogodak. Manchester City je zabio već 11. gol ove sezone u prvenstvu nakon kornera, po čemu je uspješniji od bilo koje druge momčadi.

Točku na i velikog slavlja Cityja i novog debakla Uniteda stavio je Yaya Toure pogotkom iskosa s desne strane u 90. minuti.

Manchester United je odigrao još jednu mizernu utakmicu, kakva mu je, uostalom, i cijela sezona. U drugom uzastopnom domaćem derbiju, nakon onog protiv Liverpoola, izgubio je s 3-0. Ukupno je pretrpio šesti domaći ligaški poraz, kao i u sezoni 2001/02. Nikada na Old Traffordu nisu izgubili u Premierligi više od šest utakmica.

Manchester City je, pak, prvi puta od 1915. godine odigrao pet uzastopnih utakmica u najjačem razredu engleskog nogometa bez primljenog gola! ''Građani'' su ovom pobjedom smanjili zaostatak za vodećim Chelseajem na tri boda, ali imaju i dvije utakmice manje.

Arsenal je u srazu 29. kola na svom Emiratesu odigrao skromnih 2-2 protiv Swanseaja i takvim se ishodom najvjerojatnije oprostio od eventualne borbe za naslov prvaka. Utakmica je loše počela i završila za momčad Arsenea Wengera.

Gosti su, naime, poveli lijepim pogotkom glavom bjelokošćanskog napadača Wilfrieda Bonyja u 11. minuti. U nastavku se domaćin vratio u igru, te je dvama golovima u samo dvije minute preokrenuo rezultat u svoju korist. Lukas Podolski, koji je ušao u igru u nastavku, u 73. minuti je poravnao na 1-1, a već u idućoj minuti je lijepo asistirao Olivieru Giroudu za vodstvo domaćina. No, u zadnjoj minuti ogleda se lopta nespretno odbila od noge Mathieua Flaminija u gol domaćina za konačnih 2-2.

Everton je na St. James Parku tukao domaći Newcastle s 3-0, te je prvi puta od ožujka 2008. godine spojio četiri uzastopne pobjede u Premierligi. Strijelci za goste bili su Barkley u 22. minuti, Lukaku u 52. i Osman u 88. minuti. Zanimljivo da je Romelu Lukaku zabio četiri gola u četiri ligaška ogleda protiv ''svraka''.