ht prva liga

'Farmaceuti' u Rijeci nisu pobijedili deset godina, a Bišćanova momčad već razmišlja o Škotima

03.08.2019 u 12:08

Rijeka u drugoj utakmici subotnjeg programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici dočekuje Slaven Belupo (Arenasport 3, 21 sat)

Nije uvjerljivo djelovala Rijeka ni u drugom prvenstvenom kolu, opasno su visili na gostovanju kod Lokomotive koja je u drugom poluvremenu propustila nekoliko izglednih prilika, ali na kraju je ipak bio spretniji gost. Za pobjedu od 1:0 pobrinuo se Čolak koji je poentirao u drugoj minuti sudačke nadoknade. Tako Rijeka poslije dva kola ima maksimalnih šest bodova.

U četvrtak ih već očekuje prva utakmica trećeg pretkola kvalifikacija za Europa ligu protiv Aberdeena, a trener Igor Bišćan je poručio da će se na Škote fokusirati tek nakon Slaven Belupa.

'Čeka nas sigurno nezgodna utakmica protiv ekipe koja nije imala sreće sa ždrijebom na otvaranju prvenstva i zato je izgubila. Taj nezgodan ždrijeb nastavlja joj se i dalje, a mi moramo napraviti sve da se i potvrdi kao nezgodan i nakon sutrašnje utakmice. Naravno da računamo na pobjedu i nastavak pozitivnog niza. S tim bismo se još bolje pripremili i napravili bolju uvertiru za ono što nas čeka iza', rekao je Igor Bišćan, a prenosi Dvoznak.com.

• +7
Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, NK Lokomotiva - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Filip Kos/PIXSELL

Nakon dva kola Slaven Belupo je i dalje bez boda i postignutog gola, ali mora se istaknuti da im je raspored paklen. Nakon Osijeka, u prošlom su kolu dočekali Dinamo (0:3), a već danas gostuju u Rijeci.

Prva su dva poraza obilježile individualne pogreške u obrani, a bilo je vidljivo da momčad još uvijek nije uigrana s obzirom na nekoliko izostanaka te kasno priključivanje nekolicine igrača. Danas će biti jači za Alidemu koji je registiran, Međimoreca koji je odradio suspenziju te Krstanovića i Bačelića Grgića koji su se oporavili. Krstanović će gotovo sigurno zaigrati dok su ih kluba poručili da će se Bačelićem Grgićem biti oprezniji.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

'Postoje prostori za pomake u ofenzivnoj igri. Ivan Krstanović bit će u kadru za sljedeću utakmicu, odigrat će poluvrijeme ili ući u nastavku, a u punoj minutaži očekujem ga protiv Hajduka. Osim što je strijelac, on ostale igrače čini boljima i otvara im prostor. Na Rujevicu idemo bez bijele zastave, uz respekt prema Rijeci', poručio je trener 'farmaceuta' Ivica Sertić. Njegova je odluka bila da momčad u Rijeku otputuje na sam dan utakmice.

Slaven Rijeku u prvenstvu nije dobio od 2011. godine, a 'farmaceuti' u Rijeci nisu slavili od 2009. godine, ali su u 16 utakmica otada čak sedam puta ostali neporaženi.

Istra 1961-Varaždin19:00
Rijeka-Slaven Belupo21:00