engleska liga

[FOTO] Ludilo na Old Traffordu; od prve minute zaigrao je Cristiano Ronaldo i s dva gola u uvjerljivoj pobjedi ManU-a bacio navijače u trans

U četvrtom kolu engleskog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu svladao Newcastle United 4:1, a dva pogotka za pobjedu je zabio povratnik u redove 'Crvenih vragova' - Cristiano Ronaldo

Portugalac je u prvom nastupu nakon 2009. na kultnom stadionu, na kojem je postao nogometnom superzvijezdom, postigao prva dva pogotka domaće momčadi. Prvi put je zatresao mrežu na kraju prvog poluvremena (45+2), a nakon što je Manquillo izjednačio u 56. minuti, Ronaldo je vratio prednost 'Crvenim vragovima' u 62. minuti.

Do kraja dvoboja pobjedu Manchester Uniteda za uspon na čelno mjesto ljestvice potvrdili su Bruno Fernandes (80) i Jesse Lingard (90+2).

• +6
Manchester United - Newcastle United Izvor: Profimedia / Autor: Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Na drugom je mjestu gradski rival Manchester City, koji je je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod Leicestera. Jedini pogodak postigao je Bernardo Silva u 62. minuti.

Dinamov suparnik u Europskoj ligi, West Ham United, odigrao je utakmicu bez golova na gostovanju u Southamptonu. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić je u igru ušao u 63. minuti, ali nije uspio utjecati na promjenu rezultata.

Jedan gol je bio dovoljan Arsenalu za domaću pobjedu nad Norwichem, kojom su 'Topnici' pobjegli s dna ljestvice. Prvi pogodak u novoj sezoni postigao je Pierre-Emerick Aubameyang u 66. minuti.

Trossard je pogotkom u 90. minuti na gostovanju kod Brentforda Brightonu donio treću pobjedu u četiri utakmice i treće mjesto na ljestvici sa devet bodova.

Prvi poraz u novoj sezoni doživio je do danas vodeći Tottenham. Crystal Palace je nakon dva remija i poraza upisao prvu pobjedu svladavši Spurse pred svojim navijačima s 3:0. Prvo je gostujući igrač Tanganga zaradio dva žuta kartona (53. i 58. minuta), a nakon toga su počeli padati golovi. Zaha je u 76. minuti realizirao jedanaesterac, dok je Odsonne Edouard do kraja zabio dva gola (84, 93).