LIGE PETICE

Tottenham i Perišić u Engleskoj ostali bez pobjede u 90.; Torinu i Juriću u Italiji bod

03.04.2023 u 23:18

U Ligama petice odigrane su ukupno četiri utakmice u prvenstvima Italije, Engleske i Španjolske

ENGLESKA

U dvoboju 29. kola Engleske lige Everton i Tottenham su na Goodison Parku odigrali 1:1. Tottenham je golom Harrya Kanea (68-11m) vodio sve do 90. minute kada je branič Michael Keane donio bod Evertonu.

Pijetlovi se bore za Ligu prvaka, a Everton za ostanak pa je utakmica bila nervozna s dva crvena kartona - Doucurea u 58. minuti kod domaćih, te Lucasa Moure (90) kod gostiju.

Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Tottenham je sada četvrti s istim brojem bodova kao i petoplasirani Manchester United, dok je Everton 15. s 27 bodova.

• +5
Everton - Tottenham, Premiership, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: PETER POWELL / AFP / Profimedia

ITALIJA

Nogometaši Empolija slavili su u utakmici 28. kola talijanskog prvenstva protiv Leccea na svom terenu s 1:0. Utakmica je počela sa zakašnjenjem nakon što je kratki spoj na električnim instalacijama u svlačionici toskanskog kluba izazvao manji požar, koji je ugašen.

Susret dva kluba s donjeg dijela ljestvice odlučen je penalom u 62. minuti, a strijlelac je bio Francesco Caputo. Marko Pjaca je postao na klupi Empolija.

Empoli nakon 28 kola ima 31 bod, Lecce je ostao na 27. Trenutno su u zoni ispadanja Verona sa 19, Sampdoria sa 15 i Cremonese sa 13 bodova.

Sassuolo i Torino su odigrali 1:1. Domaći su poveli golom Pinamontija (36), a za Torino našeg Ivan Jurića izjednačio je Sanabria (66).

Martin Erlić je ostao na klupi Sassuola, dok je Nikola Vlašić odigrao cijelu utakmicu za goste.

Torino je 10. s 38 bodova, a Sassuolo 12. s 37.

ŠPANJOLSKA

Valencia i Rayo Vallecano su odigrali 1:1.. Santi Comesaña je u 9. minuti doveo Rayo u vodstvo, a Valenciju je poraza spasio Kluivert iz penala u 82.

Rayo je osmi s 37 bodova, a Valencia je u opasnoj zoni, 18. s 27.