Hajdukov trener Gennaro Gattuso održao je press konferenciju uoči utakmice s Varaždinom.
Nakon teškog poraza od Lokomotive prošle nedjelje, Hajduk u subotu u 17:30 na Poljudu u 21. kolu SuperSport HNL-a dočekuje Varaždin.
Momčad Gennara Gattusa nije uspjela iskoristiti poraze Rijeke i Dinama u prošlom kolu, a Hajduk je dobio samo jednu od zadnjih pet prvenstvenih utakmica.
'Jesam li ja ikad rekao da Hajduk ove sezone mora biti prvak? Tu sam sedam mjeseci, kad vidim momčad da dominira 20 minuta i onda nakon greške potoneš, znači da nešto dobro ne radim. Nisam usadio igračima pobjednički mentalitet', rekao je Gattuso na press konferenciji uoči utakmice i nastavio:
'Momčad je trenutno na dva boda od Rijeke i pet bodova više od Dinama. To nije slučajno. Mi smo do zimske pauze igrali dobro, imali smo glad za bodovima. Nakon priprema ta glad je nestala. Ne zanima me što je bilo prošlih sezona. Ne smije se dogoditi da nakon jedne greške potonemo i nestanemo s terena.
Ne vidim problem u veznom redu, već u cijeloj momčadi. Još uvijek ne mogu shvatiti da smo protiv Lokomotive onako potonuli, da ne uspijevamo ispraviti jednu pogrešku i totalno se pogubimo. Kada sam igrao, a igrao sam s osam Zlatnih lopti, i oni su griješili.
Sport je igra u kojoj se često griješi, ali strah ne smije postojati u sportu i Hajduku. To sam rekao igračima ovog tjedna. Kao trener to moram promijeniti. Ne zanimaju me priče što je bilo prošlih godina, ali moramo mijenjati mentalitet. Griješit ćemo i u nastavku sezone jer nemamo top kvalitetu, ali to se može nadoknaditi tako da postanemo prava momčad'.
Problem je mentalni
Hajduk u goste dolazi Varaždin, koji je u prošlom kolu Rijeci nanio prvi poraz u sezoni. Varaždinci su najavili da u Split dolaze rasterećeni te da će namučiti Hajduk.
'To je momčad koja je u jako dobroj formi. Igraju jedan od boljih nogometa u ligi. Jako su dobri u tranziciji, imaju brze igrače. Moramo se boriti i pobijediti. Shvatio sam, kada je momčad u ovakvom stanju, vika i galama ne pridonosi ništa. Pogledali smo jedan video u kojem smo promatrali naš pristup po izgubljenoj lopti. Zaključili smo da nam tu fali kompaktnosti. Jako dobro smo trenirali.
Ako momčad odigra 20 minuta na dobroj razini protiv Lokomotive, to znači da nije bolesna. Problem je mentalni. Kada se izgubi lopta, nitko ne želi preuzeti odgovornost. Moramo odmaknuti strah i biti spremni na sve, preuzeti odgovornost', zaključio je Hajdukov trener.