važna pobjeda hajduka

Gattuso o odlasku Pukštasa: Možete misliti kako sam reagirao...

18.08.2024 u 22:12

U svojoj sedmoj službenoj utakmici kao trener Hajduka, Gennaro Gattuso ostvario je treću pobjedu. U trećem kolu HNL-a, 'bijeli' su na Poljudu preokretom u drugom poluvremenu svladali Varaždin rezultatom 2:1.

'Prvih 10 minuta smo bili dobri, oni nisu prešli centar. Od 10. do 27. minute nismo dobro pritiskali, lagano su gradili napad od vratara. Gol je došao u tim minutama. Filip i Anthony u tom trenutku su zaspali. Brzo smo se vratili u naš ritam. Zadnje tri utakmice su bile kompletno drugačije nego ova.' izjavio je trener Hajduka, Gennaro Gattuso.

'Varaždin je momčad koja voli igrati. Riskirali smo, pritiskali visoko. Utakmicu smo dobili dušom i voljom. Sve će utakmice ove sezone biti ovakve. Moramo stisnuti zube i onu stvar da bismo pobjeđivali.'- rekao je Gattuso, a na pitanje o ulasku Hrgovića i izlascima Pukštasa i Livaje odgovara:

'Samo radim svoj posao. Promatram igrače na terenu. Vidjeli ste što je Marko napravio danas. Mnogo se trudio, trčao. Primijetio sam umor u njegovim nogama. Bilo je logično da ga izvadim. Prije utakmice imao sam dilemu Pukštas ili Trajkovski. Odlučio sam se za Pukija jer se Aleksandar vraća nakon ozljede. Na poluvremenu sam zaključio da treba biti ofenzivniji. Hrgović je mlad igrač, odlično se snašao na desnoj strani. Fali mu fizičke snage, ali marljivo trenira, trudi se. Šimun je zaslužio ovakvu večer.'

• +23
Hajduk - Varaždin (18.8.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic

Otkrio je i što misli o odlasku Pukštasa

'Ne znam ništa o tome. Ni tko ga želi, ni gdje će ići. Prije desetak dana sam u razgovoru s njim čuo da je na izlaznim vratima. Možete misliti kako sam reagirao, ali ne mogu tu ništa. Ne zanima me gdje će ići. Bilo bi logično ukoliko klub želi ostvariti transfer nekoga da ga se poštedi, da ne propadne prodaja, ali ništa ne znam, on i dalje trenira s nama.'

Komentirao je i promjenu vratara koja se očigledno isplatila.

'Moje pravilo da svako dvije-tri utakmice zamijenim golmana. Lovre Kalinić odlično trenira. Ovo nije poklon njemu. Lučić je osjetio malu bol, ništa posebno. To će biti moje pravilo do kraja sezone. Svaku tri utakmice jednu će braniti Lovre. Nije ovo ništa protiv Ivana Lučića'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Završio je konferenciju nakon utakmice komentirajući zdravstvene probleme Šarlije, momčadi, kao i svoje.

'Ima problema s ligamentom zgloba, slično kao i Bamba. Mislim da ih neće biti neko vrijeme. Inače ne spavam dobro zbog zdravstvenih razloga, maksimalno pet sati. '