03.11.2013 u 21:16

• +4

MAXtv Prva liga, 15. kolo: Slaven Belupo - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Marijan Susenj/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa i Hajduka odigrali su u Koprivnici 3:3 u uzbudljivoj utakmici 15. kola MAXtv Prve lige

Sjajna utakmica viđena je u Koprivnici. Slaven Belupo imao je sve u svojim rukama, no na kraju je ipak ostao bez pobjede, protiv Hajduka koji nije odigrao briljantno, no još jednom je uspio izbjeći poraz i tako pokazati karakter potreban u borbi za titulu prvaka.

Slaven se od prve minute nametnuo na terenu, a prilike su se nizale pred Hajdukovim golom. U 9. minuti Čanađija je utrčao i zaprijetio iz voleja, no njegov udarac otišao je iznad gola. Šest minuta kasnije Grgić je još opasnije tukao, no njegov udarac u suprotne rašlje Kalinić je izvadio ispod grede.

Nakon još dva udarca Edsona i Ozobića, domaći su kažnjeni. Hajduk je konačno odigrao jednu dobru akciju, Bašić je ubacio, Kiš propustio loptu, a Pašalić silovito zakucao u mrežu. Krasan pogodak Splićana nakon kojeg se očekivalo da će se odnos snaga na terenu promijeniti, a favorit stići do nove pobjede.

No, to se nije dogodilo. Slaven je nastavio igrati ravnopravno sa Splićanima i u 45. minuti dočekao svoj trenutak. Matoš je bio taj koji je izjednačio udarcem iz blizine nakon jedne lijepe akcije domaćih i odbijene lopte Kalinića. Taman prije odlaska na odmor.

Drugi dio počeo je za Slaven na najbolji mogući način. U 48. minuti prodali su Frančićevi igrači jedan kontranapad gostima, lopta je došla do Brleka na drugoj stativi, koji ju je provukao ispod Kalinića za vodstvo Koprivničana.

Hajduk je pokušao pritisnuti, Jozinović i Kouassi su zaprijetili, ali nepreciznim udarcima. No, previše su se otvorili Splićani i Slaven je nizao kontru za kontrom. U 65. minuti jedna takva rezultirala je kornerom, a nakon njega Edson je zabio glavom za veliku prednost Koprivničana.

Domaći su se opustili u 76. minuti pa je Kouassi izašao sam pred Rodića. Slavenov golman mu je obranio, no u nastavku akcije Sušić je zabio pogodak udarcem s ruba kaznenog prostora i vratio nadu gostima.

U sudačkoj nadoknadi domaći su doživjeli potpuni šok. U 91. minuti Rodić nije izašao pokupiti jednu okomitu loptu, iskoristio je to mladi Bašić, koji je podmetnuo nogu i spasio svoju ekipu.

Do kraja dvoboja Hajduk je pokušao stići i do pobjede, ali nije uspio i tako je ostao bez vodećeg mjesta na ljestvici MAXtv Prve lige. Sada zaostaje dva boda za Dinamom…

MAXtv Prva liga, 15. kolo:

Slaven – Hajduk 3:3 (Matoš 45, Brlek 48, Edson 65 / Pašalić 34, Sušić 76, Bašić 90+1)

Slaven Belupo Hajduk 3:3
Split Rijeka 1:0