MAXtv PRVA LIGA

Hajduk izbjegao poraz u sudačkoj nadoknadi!

03.11.2013 u 14:51

Nogometaši Slaven Belupa i Hajduka odigrali su 3:3 u uzbudljivoj utakmici 15. kola MAXtv Prve lige, odigranoj u Koprivnici

Sastav Slavena: Rodić - Bagarić, Fuštar, Grgić, Edson - Crepulja, Brlek, Delić, Čanađija, Rak - Ozobić.

Sastav Hajduka: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Pašalić, Sušić, Koaussi, Andrijašević - Iluridze, Kiš.

MAXtv Prva liga, 15. kolo:

Slaven – Hajduk 3:3 (Matoš 45, Brlek 48, Edson 65 / Pašalić 34, Sušić 75, Bašić 90+1)

Tijek utakmice:

Kraj - sudac je prekinuo igru iako je Hajduk opsjedao gol, što je razbjesnilo Tudora i gostujuće igrače...na kraju podjela bodova

90+1 - gool za Hajduk! Bašić je zabio nakon gužve, Rodić nije istrčao na loptu i mladi splitski igrač se proslavio!
90' - tri minute sudačke nadoknade
83' - Vugrinec sam pred Kalinićem, ali udarac mu je blokiran!
82' - Bradarić prijeti iz daljine, Rodić izbacuje u korner

75' - goool za Hajduk! Sušić je iskoristio zbunjenost domaće obrane i vratio Splićane u igru!
72' - dobra akcija Kouassija, pokušao je pucati Sušić, ali blokiran je...nakon kornera prijet Milović, no neprecizno
65' - Čanađija je išao sam prema Kaliniću, ali se speljao, vratio za Raka, čiji je udarac blokiran u korner...goool za Slaven! Edson je zabio glavom nakon kornera i Slaven juri prema pobjedi!

64' - pokušao je Kouassi glavom, preko gola...velika prilika za Slaven na drugoj strani! Ozobić je ostao sam na lijevoj strani, ali udarac u bliži kut odlazi pokraj gola
62' - Jozinović prijeti udarcem s ruba 16-erca, no lopta odlazi malo preko gola
57' - Kouassi je dobio žuti
karton nakon što se bacio u kaznenom prostoru i pokušao iznuditi penal

48' - goool za Slaven! Kontranapad domaćih, potpuno izigrana obrana Hajduka i na kraju Brlek zavlači loptu ispod Kalinića za vodstvo svoje ekipe
Poluvrijeme - odlična utakmicama u Koprivnici..Slaven je bio bolji, Hajduk ipak poveo no domaći su se uspjeli vratiti u dvoboj na samom kraju prvog dijela

45' - gool za Slaven! Marin Matoš zabio je iz blizine nakon fine akcije Slavena i odbije lopte vratara Kalinića!
34' - gool za Hajduk! Bašić je ubacio, Kiš propustio, Pašalić zakucao loptu u mrežu! Sjajna akcija

24' - već mijenja Tudor, ulazi Bašić umjesto Iluridzea
22' - sada je Ozobić opasno opalio, ali lopta prolazi tik uz vratnicu Hajdukovog gola
19' - novi pokušaj domaćih, Edson puca pokraj gola
15' - odličan udarac Grgića, lopta je išla u suprotne rašlje, ali Kalinić ju vadi i izbacuje u korner!
9' - opasno je bilo! Čanađija je utrčao i iz voleja pokušao svladati Kalinića, no lopta odlazi preko gola
6' - prva ozbilja prilika za Hajduk, Kiš je pucao iz blizine, no nije dobro zahvatio loptu, Rodić mu je lako obranio
1' - dvoboj je počeo, obje se momčadi nadaju nastavku svojih pozitivnih serija

Nakon iznenađujuće teške utakmice u Kupu protiv Vinogradara, Tudorovu momčad u Koprivnici čeka novi ozbiljan izazov. Za povratak na vrh MAXtv Prve lige bit će potrebna Hajduku pobjeda protiv probuđenog Slavena, na terenu na kojem su često znali kiksati u prošlosti. Splićani imaju problema s ozljedama, ali igraju dobro i ne bi bilo iznenađenje da nastave svoju pobjedničku seriju i ponovo bace rukavicu Dinamu u lice.

S druge strane, Slaven sve više bježi s dna i približava se sredini ljestvice. Ne zna za poraz u posljednjih pet utakmica i ima pravo nadati se bodovima protiv favoriziranog Hajduka, no obrana će morati igrati puno bolje neko u srijedu protiv Lučkog, kada je rezultat dvoboja bio neuobičajenih 5:4.