VEČERAS JE FEŠTA...

Hajduk kroz dramu do vrha prvenstvene ljestvice!

24.10.2015 u 20:57

Nogometaši hajduka u središnjem su subonjem dvoboju 14. kola MAXtv Prve lige svladali Lokomotivu i probili se na vrh poretka preko Dinama koji u nedjelju gostuje u Rijeci

Hajduk je pred oko devet tisuća svojih navijača svladao Lokomotivu sa 2:1 (1:0) i prvi puta nakon dvije godine odozgo gleda sve ligaške rivale. Ukoliko Dinamo u derbiju kola ne bude slavio u Rijeci, tamo će ostati i nakon kompletiranog kola.

Bijeli su odlučno krenuli u dvoboj, no nakon odigranih nešto manje pola sata iza njih su ostale samo propuštene prilike. U devetoj minuti Milić je opasno gađao iz slobodnjaka, već minutu zatim Vlašić iz okreta pogađa pored stative, da bi početnu fazu 'zatvorila' sjajna obrana Zelenike koji je zaustavio udaraca glavom iz blizine kapetana domaćih Milovića.

Onda je u 29. minuti uslijedila prva večerašnja euforija na Poljudu. Tino Sven Sušić lijepo se namjestio malo izvan kaznenog prostora i povratnu loptu prizemno usmjerio izvan dosega Zelenike. 1:0 na Poljudu, činilo se da će Hajduk napokon mirnije obaviti posao.

U prvom dijelu Lokomotiva je zaprijetila tek jednim atraktivnim letom uoči nepreciznog udarca glavom, no u nastavak je ušla daleko goropadnija i odlučnija u namjeri da Hajduku pokvari slavlje.

Već u 49. minuti razvili su ubitačnu kontru koja je prisilila domaćeg vratara Kalinića da napravi prekršaj daleko od svog gola. Između njega i gola nije bilo nikoga, no sudac Zebec Hajdukovom je vrataru pokazao samo žuti karton. Hajdukov rekorder trebao je biti isključen.

Već pet minuta kasnije Kalinić je sjajnim refleksom obranio udarac Jerka Leke iz blizine u korner, no iz tog prekida stala je njegova rekordna serija. Fiolić je ubacio, a Franko Andrijašević odmjerenim udarcem glavom pogodio mrežu nakon što ju je stasiti vratar 776 minuta održavao netaknutom

Ipak, deset minuta kasnije Hajduk je opet zabio i osigurao pobjedu. Sušić je sačuvao loptu i gurnuo ju u trk Miliću koji točno ubacuje za Frana Tudora i čini ga junakom susreta. Mladi bek potpisao je gol kojim će Hajduk napokon dosegnuti ligaški vrh. Lokomotiva je još jednom zaprijetila, no Jefferson je uklizao u opasan udarac Barišića i 15 minuta zatim hajdukovci su pod Torcidinim sjeverom proslavili vrijednu pobjedu. Idućeg vikenda čeka ih ogled s Rijekom u kojemu će imati priliku potvrditi ozbiljnost kandidature za najveće dosege ove sezone.

Inter Zaprešić Istra 1961 3:0
Hajduk Lokomotiva 2:1