28.08.2013 u 17:50

• +6

5. kolo MAXtv Prve lige: Lokomotiva - Hajduk

Izvor: Cropix / Autor: Srdjan Vrancic / CROPIX

Lokomotiva i Hajduk u Zagrebu večeras (Arenasport3) igraju zaostalu utakmicu petog kola MAXtv Prve lige. Ukoliko pobjede Lokosi bi mogli ponovno zasjesti na vrh tablice, dok Hajduk želi Zagreb napustiti neporažen. Tekstualni prijenos pratite na tportalu, gdje možete vidjeti golove

Lokomotiva - Hajduk 1:3

Lokomotiva: Picak, Matas, Barbarić, Mesarić, Bručić, Mrzljak, Chago, Šitum, Trebotić, Pjaca, Mišić
Hajduk: Kalinić, Milović, Jozinović, Maloča, Sušić, Bencun, Vršajević, Anđelković, Andrijašević, Mujan, Maglica

90' ulazimo u završnicu utakmice. Pobjedom u Maksimiru Hajduk se popeo na drugo mjesto MAXtv Prve lige
86' ispala je iz igre cijela obrana Lokomotive i Maloku puca pored gola
79' nakon ubačaja Maloča pogađa gredu vlastitog gola
73' pokušali su Lokosi sada preko Pjace, ali mladi napadač ne uspjeva ozbiljno zaprijetiti
69' u jeku napada Lokomotive, Hajduk je napravio brzu kontru, ubacio je Vršajević a Andrijašević glavom postiže krasan pogodak

Lokomotiva - Hajduk 1:3; u 69. minuti Andrijašević je postigao i treći pogodak Hajduka

69' gool za Hajduk
59' nakon ubačaja Mišić iz voleja pogađa za 1:2

Lokomotiva - Hajduk 1:2: U 59. minuti Petar Mišić je postigao eurogol

59' gool Lokomotive!
57' izvrstan udarac Chaga, ali opet Kalinić je siguran
50 pokušao je Trebotić iz daljine, ali Kalinić brani
46' počelo je drugo poluvrijeme
45' kraj prvog poluvremena
45' krasan prodor Maglice koji iz kuta postiže i drugi pogodak Hajduka

Lokomotiva - Hajduk 0:2; Anton Maglica u 45. minuti pogađa za 2:0

45' goool za Hajduk!!
44' kakva prilika za Hajduk. Mujan je odigrao povratnu loptu, a Sušić promašuje loptu
42' sve jače pada kiša te otežava igračima igru
36' opet prijeti Lokomotiva, ovog puta preko Mesarića čiji udarac ide preko gola
35' opasno po gol Hajduka, Matas je asistirao Pjaci, ali njemu loptu izbija Maloča
23' gool za Hajduk! iz jedanaesterca je bio siguran Franko Andrijašević

Lokomotiva - Hajduk 0:1; Franko Andrijašević u 22. minuti donosi prednost Hajduku

22' jedanaesterac za Hajduk
18' fantastična prilika za Hajduk, Iz izvrsne akcije Bencun je sa desetak metara pucao pored gola
16' nova opasnost po gol Hajduka, nakon dlobodnjaka, lopta je otišla u korner
10' velika prilika za Lokomotivu. Pjaca se sjurio u kazneni prostor Hajduka, bio je pred golmanom Kalinićem, no njegov udarac brani golman Hajduka
9' u ovim prvim minutama Hajduk ima dominaciju i stisli su domaćine u njihov kazneni prostor
6' akcija Hajduka iz koje je postignut pogodak, no svirano je zaleđe
5' prva malo opasnija situacija pred golom 'lokosa', ali je na vrijeme istrčao Picak ispred Bencuna
3' zasad bez nekih uzbuđenja na Maksimiru
1' započela je utakmica na Maksimiru

Večeras u 18 sati na maksimirskom stadionu na rasporedu je utakmica zaostalog petog kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Hajduka. Domaćini imaju veliku motivaciju protiv 'bijelih' jer bi pobjedom postali vodeća momčad prvenstva.

'Za nas je to jedan derbi. Igramo protiv Hajduka s kojim smo se dosta puta sastajali u posljednje vrijeme. Očekujem dobru i kvalitetnu utakmicu. Bit će teško, ali ako ćemo biti koncentrirani možemo pobijediti jer želimo doći na prvo mjesto', kazao je u najavi ogleda trener 'lokosa' Tomislav Ivković.

S druge strane nakon poraza u Puli Hajduku je potreban dobar rezultat u Maksimiru pred gostovanje u Osijeku.

'Igramo protiv momčadi koja je u vrhu prvenstvene ljestvice, a s obzirom da u Maksimiru imam najbolji sastav koji imam na raspolaganju idemo uzeti ono što se može uzeti', kazao je Igor Tudor.