ht prva liga - 34. kolo

Hajduk 'petardom' ostao u utrci za naslov; Istra će drhtati do zadnjeg kola

09.05.2018 u 19:51

Nakon što je Dinamo kiksao protiv Lokomotive, prvo je Rijeka smanjila zaostatak za 'modrima' na 'minus 4', a u srijedu je i Hajduk pobjedom od 5:1 nad Istrom u Puli stigao na 'minus 5'. Istra je pak ovim porazom ostala na dnu tablice te će se u preostala dva kola grčevito boriti za očuvanje prvoligaškog statusa

Baš kao i u sve tri ovosezonske međusobne utakmice, iz duela Puljana i Splićana kao pobjednici su izašli 'bili'.

Bila je to ujedno i prva pobjeda Kopićeve momčadi nakon tri ogleda, što je svakako najbolja vijest za goste koji će se s Dinamom boriti (i) za naslov pobjednika hrvatskog Kupa.

• +6
Istra 1961 - Hajduk (34. kolo HT Prve lige) Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Prva borba svakako je ona za naslov prvaka, iako 'modri' i dalje imaju ogromnih pet bodova prednosti.

A za goste iz Splita sve je krenulo po idealnom scenariju. Već u petoj minuti Gyurcso je prekrasnim udarcem iz slobodnjaka zabio za 0:1.

Izvor: tportal.hr

Osam minuta kasnije Fran Tudor povećao je prednost 'bilih' na 0:2 i tu je priči bio kraj.

Tračak nadi domaćima vratio je Goran Roce, ali veselje domaćih nije se ni stišalo kada je Said iz polukontre, na Tudorov asistenciju zabio za 1:3.

U nastavku je vratar domaćih Ćorić radio čuda na golu, ali u samoj završnici primio je još dva gola. Prvo od Futacsa, apotom i od mladog Šege kojem je to bio prvi pogodak u seniorskom dresu 'bilih'.

Istra 1961Hajduk1:5
OsijekCibalia20:00