31.03.2017 u 19:51

• +3

MAXtv Prva liga, 26. kolo: Inter - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

U prvoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su u Zaprešiću Inter rezultatom 3:1, zahvaljujući golovima Bašića, Nižića i Ohandze, ali i crvenom kartonu Mazalovića...

Hajduk je uoči ovog petka imao tek jednu pobjedu u pet utakmica MAXtv Prve lige koje je odigrao u 2017. godini i navijači su s razlogom bili nestrpljivi, no u gostima u Zaprešiću splitski nogometaši nisu razočarali. Iako su gubili dobar dio utakmice uspjeli su sve preokrenuti te stići do tri važna boda u borbi s Osijekom za treće mjesto na ljestvici.

Gledatelji u Zaprešiću imali su priliku gledati zanimljiv okršaj u kojem su obje momčadi mogle do pobjede. Inter nije mogao bolje započeti utakmicu. Već u prvom ozbiljnom napadu domaćin je zabio pogodak, kada je u 3. minuti Marko Kolar nakon kornera pogodio iz blizine i doveo momčad iz Zaprešića u vodstvo.

Inter - Hajduk 1:0 (Kolar 3) Autor: YouTube

Hajduk je nakon primljenog pogotka napao i samo dvije minute kasnije Nikola Vlašić umalo je izjednačio, a u još boljoj poziciji bio je Said u 19. minuti, čiji oštri udarac je prošao blizu Čovićeve vratnice. U 34. minuti Splićani su ipak došli na svoje. Savvas je ubacio s desne strane, a Toma Bašić izjednačio je rezultat.

Inter - Hajduk 1:1 (Bašić 34) Autor: YouTube

U drugom dijelu gosti su bolje krenuli, a onda je Mazalović u 67. minuti zaradio svoj drugi žuti karton zbog udaranja laktom Saida i Inter se našao u nevolji. To je iskoristio gostujući kapetan Zoran Nižić koji je u 77. minuti glavom kompletirao potpuni preokret.

Inter - Hajduk 1:2 (Nižić 77) Autor: YouTube

Do kraja dvoboja Inter nije imao snage za povratak u utakmicu, a onda je nakon asistencije Ercega sve riješio Ohanzda koji je izbio pred Čovića i sigurno zabio.

Inter - Hajduk 1:3 (Ohandza 88) Autor: YouTube

Hajduk se ovim trijufom približio Osijeku na samo bod zaostatka, a Inter ostaje na osmom mjestu, no još uvijek sa solidnom prednošću ispred Splita i Cibalije.

Inter - Hajduk, izjave trenera Autor: YouTube