bili su tako blizu

Hrvatska nogometna bajka u Australiji završila je tek u finalu; poruku podrške nogometašima Sydney Uniteda poslao je i Zlatko Dalić

01.10.2022 u 15:09

Sydney United, nogometni klub kojeg su osnovali hrvatski iseljenici u Australiji te je do 1993. godine nosio ime Sydney Croatia, izgubio je u finalu australskog Kupa od Macarthura 2:0

Sydney United postao je prvi drugoligaš koji je izborio finale australskog nogometnog Kupa, no klub hrvatskih iseljenika na kraju ipak nije uspio doći do povijesnog uspjeha.

U finalu prvoligaš Macarthur slavio rezultatom 2:0, a oba su gola zabili iz penala. Prvog je u 31. minuti realizirao Al-Hassan Toure, a za konačnih 2:0 je u 90. minuti zabio Davila.

Nogometašima Macarthura je ovo prvi trofej u klupskoj povijesti. Finalnu utakmici je pratilo gotovo 17.000 navijača, a više od polovice bili su u hrvatskim obilježjima.

Posebnu poruku podrške uoči finala nogometašima Sydney Uniteda poslao je i hrvatski izbornik Zlatko Dalić.