KVALIFIKACIJE ZA oi

Nevjerojatan nastup Sesarove momčadi! Hrvatska pregazila Sloveniju i Dončića

02.07.2024 u 19:22

Hrvatska košarkaška reprezentacija je odlično otvorila utakmicu, i na poluvremenu su vodili 54:38. U drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu, Slovenija ni u jednom trenutku nije bila u utakmici i uvjerljiva pobjeda Sesarove momčadi na otvaranju kvalifikacijskog turnira

• SLOVENIJA - HRVATSKA 92:108 (16:31) (25:23) (27:39) (24:15)

ČETVRTA ČETVRTINA:

• Kraj utakmice, Hrvatska je pobjedila Sloveniju 108:92
  • Utakmica je praktički gotova i čeka se kraj
  • Triple-double učinak večeras za nezaustavljivog Šarića, 17 poena, 10 skokova i 10 asistencija
  • Hrvatska je povezala dva lagana koša i vodimo 102:73!
  • Dončić je otvorio četvrtinu s dva poena, ali Hrvatska je odmah odgovorila na drugoj strani i zatim je Filipović zabio još jednu tricu za 98:73!
  • Počela je zadnja četvrtina!

TREĆA ČETVRTINA:

• Završila je treća četvrtina, Hrvatska vodi 93:68. Filipović i Zubac oboje imaju 18 poena
  • Hrvatska je i nakon prekida nastavila u istom ritmu i nakon koša Brankovića bježimo na plus 25!
  • Riješio se problem na semaforu i utakmice se nastavlja!
  • Prošlo je već oko 20 minuta od prekida, ali semafori su još u kvaru čini se
  • U tijeku je kraći prekid utakmice zbog problema sa semaforom u dvorani
  • Fenomenalna utakmica Filipovića koji za sada ima 15 poena, četiri asistencije i tri skoka!
  • Murić je pogodio tricu za Slovenije, ali Smith ekspresno odgovara s tricom na drugoj strani! Hrvatska vodi 79:58
  • Filipoviiiić!! Druga trica našeg playa za nevjerojatnih plus 20!!
  • Čančar je pogodio oba slobodna bacanja, a Zubac je preselio na klupu zbog četvrtog prekršaja
  • Hrvatska preko Hezonje odlazi na velikih plus 19!
  • Ali Hrvatska je odmah odgovorila s svojom serijom i tricom Smitha za 63:48!
  • Slovenija je napravila mini seriju 5-0 i malo je smanjila prednost Hrvatske
  • Počela je treća četvrtina

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj druge četvrtine

• Razigrani Šarić je povezao koš dva napada i vodimo 54:38!
  • Prva trica Slovenije u 15 pokuašaja za 50:38
  • Obje momčadi su razmijenili par koševa, ali Hrvatska još drći sigurnu prednost, 48:35
  • Nakon koša Dončića Hrvatska ekspresno odgovora s brzih 5:0 za 46:29!
  • Čančar je zabio dva slobodna bacanja za 41:26
  • Nevjerojatna igra Hrvatske! Hezonja je sada pogodio tricu za 41:24!
  • Toni Nakić zabija tricu! To je peta trica Hrvatske večeras i vodimo 36:20!
  • Dončić i Šarić su zabili. Hrvatska i dalje drži 15 poena prednosti
  • Počela je druga četvrtina!

PRVA ČETVRTINA:

• Kraj prve četvrtine, Hrvtska vodi 31:16
  • Šarić je sjajnom loptom uposlio Zubca u reketu i položio je za 29:13!
  • Kapusta šutira za tri i zabijaaa! Vodimo 27:13
  • Nastavlja se odlična igra Hrvatske i nakon što su momčadi razmijenili par brzih poena Zubac je zakucao za 24:13!
  • Dončić je pogodio za dva, ali Šarić odmah odgovara na drugoj strani za 20:10!
  • Nova trica za Hrvatsku!! Hezpnja sjajno pogađa za 18:7!
  • Dončić preko slobodnog bacanja dolazi do prvog poena na utakmici! 13:5
  • Filipović gađa tri i pogađa!! Hrvatska vodi 13:4!
  • Odličan početak Hravtske! Šarić zabio koš i isprovocirao je faul. Vodimo 10:4
  • Tricaaa Smitha! Hrvatska vodi 8:4
  • Šarić je s jednim ubačajem s linije slobodnih bacanja doveo Hrvatsku u vodstvo, ali brzo Slovenija odgovara na drugoj strani
  • 1' Počela prva četvrtina!
  • +18
Slovenija - Hrvatska, Košarka (2.7.2024) Izvor: Pixsell / Autor: Klodian Lato/EUROKINISSI/PIXSELL

SLOVENIJA: Dončić, Nikolić, Prepelič, Čančar, Nebo

Klupa: Z. Dragić, Hrovat, Murić, Dimec, Stregar, Ščuka, Crekvenik

HRVATSKA: Filipović, Smith, Hezonja, Šarić, Zubac

Klupa: Kapusta, Krušlin, D. Drežnjak, Branković, M. Drežnjak, Nakić, Vraneš

Hrvatska je na turniru u Pireju u skupini C1, a nakon Slovenije već dan kasnije od 16:30 igrat će protiv Novog Zelanda. Dvije prvoplasirane momčadi iz grupe izborit će plasman u polufinale, u koje će i dvije najbolje momčadi skupine C2. Ta grupa igra u Egiptu, a u njoj su domaćin, Dominikanska Republika i Grčka predvođena Giannisom Antetokounmpom. Samo pobjednik turnira ide u Pariz na Olimpijske igre.

Hrvatska je protiv Slovenije do sada odigrala devet službenih utakmica uz četiri pobjede i pet poraza. Posljednja je pobjeda protiv slovenskih susjeda ubilježena u grupnoj fazi EuroBasketa 2015. godine u zagrebačkoj Areni.

Slovenija predvođena spektakularnim Lukom Dončićem je zasigurno favorit ali Hrvatska ima svoje adute u Mariju Hezonji koji je posve sazrio i danas je među najboljim igračima u Europi na svojoj poziciji, zatim je i tu uvijek pouzdani Dario Šarić, Ivica Zubac je starter i važna karika LA Clippersa. Tako da čeka nas zanimljiva utakmica.

'Normalno je da najveći interes izaziva Luka Dončić koji je jedan od najboljih igrača na svijetu, međutim tu je i Prepelič, tu je taj Josh Nebo, tu su i Dragič, Čančar, Murić… to su sve igrači visoke kvalitete i moramo se pobrinuti da se oni ne razigraju. Dončić će vjerojatno svoje odigrati, a na nama je pokušati mu spustiti postotak uspješnosti šuta. Ključ će biti u timskoj obrani kada ne smijemo dozvoliti Prepeliču koji je sjajan šuter da se razigra. Ne smijemo dozvoliti da oni rade ono što žele, ne smijemo im dozvoliti da budu u komfornoj zoni. Pripremili smo neke taktičke varijante i detalje obrane i alternativne obrane, još ćemo dodatno napraviti video analizu njihovih dosadašnjih susreta i, nadam se, spremni dočekati utakmicu,' izjavio je Josip Sesar, hrvatski izbornik.

Ovako je Dončić komentirao turnir i hrvatsku reprezentaciju;'Svi znamo zbog čega smo došli u Pirej, cilj su Olimpijske igre, ništa drugo nas neće zadovoljiti. Prvi zadatak neće biti lagan, jer Hrvatska ima nekoliko odličnih pojedinaca koje dobro poznajemo. Mario Hezonja iz Real Madrida, Dario Šarić i Ivica Zubac iz NBA su njihovo glavno oružje. Ključno će biti zaustaviti spomenuti trojac, ali naravno, ne smijemo zaboraviti ni na ostale hrvatske igrače, jer svaka utakmica je važna.'