Hrvatska razbila Bugare i ostala u igri za izravan plasman na EURO

10.10.2015 u 22:56

• +14

Kvalifikacije za Euro 2016, Hrvatska - Bugarska

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

Hrvatska nogometna reprezentacija je u kvalifikacijama za EURO 2016. u Francuskoj na maksimirskom stadionu nadigrala Bugarsku sa 3-0 (2-0)

Hrvatski nogometaši zadržali su nadu za izravan plasman na kontinentalnu završnicu. Na praznom stadionu zbog kazne UEFA-e 'kockasti' su bili iznimno raspoloženi te su zasluženo sredili Bugarsku. Novi izbornik Ante Čačić nije mogao poželjeti bolji debi na vrućoj klupi.

Usprkos lošoj atmosferi koja je vladala u javnosti (neslaganje sa Čačićevim imenovanjem) bila je to lijepa predstava hrvatskih reprezentativaca. Šteta što tako nisu igrali ranije susrete, jer onda EURO ne bi bio upitan. Ovako naša reprezentacija ne ovisi samo o sebi.

Naime, Hrvatska će izbjeći play-off i uhvatiti drugo mjesto u skupini u slučaju slavlja na Malti te ako Norveška na gostovanju ne pobijedi Italiju koaj je siguran putnik na EURO.

Hrvatska je povela iz prve akcije, već u 2. minuti. Modrić je odlično ubacio iza leđa bugarske obrane, a Perišić je pravovremeno utrčao i kroz noge vrataru Mitrevu zabio za 1-0.

'Kockasti' su do kraja poluvremena nastavili nizati prilike. U 6. minuti korner je izveo Rakitić, a Vida glavom spustio za Kalinića koji je pucao preko gola sa četiri metra. Sedam minuta kasnije Srna je odigrao povratnu loptu za Rakitića, koji je sa 14 metara opalio preko gola. Kalinić je u 20. dobio odličnu loptu u prostor i pucao je sa ruba šesnaesterca, ali neprecizno.

U 25. minuti odlična akcija Pjace i Modrića. Pjaca se driblingom po desnoj strani riješio dvojice protivničkih igrača, odigrao je dupli pas sa Modrićem, Pjacin udarac obranio je Mitrev, a odbijenu loptu Terziev je umalo pospremio u vlastitu mrežu. Na sreću Bugara vratnica ju je zaustavila. Nešto kasnije Perišić se probio po lijevom boku i ubacio u sredinu, ali atraktivan Kalinićev pokušaj petom završio je pored vratnice.

Izgledalo je sda će prvo poluvrijeme završiti minimalnim vodstvom Hrvatske, ali u 42. minuti vidjeli smo lijepu akciju Rakitića i Kalinića, koju je završio  Rakitić preciznim udarcem sa 13 metara za 2-0.

Što se tiče Bugara, vrijedi spomenuti 12. minutu i odličan udarac Toneva sa 20 metara, ali Subašić je bio na mjestu.

U drugo poluvrijeme Hrvatska je krenula bez Modrića, koji je odlično razigravao u prvom dijelu. Umjesto njega ušao je Badelj. Iako je u drugom poluvremenu pao tempo, Hrvatska je imala prilike za povećati vodstvo, ali Kalinić nije imao sreće.
U 53. minuti Pivarić je ubacio u kazneni prostor, ali Kalinićev udarac glavom Mitrev je zaustavio. Dvije minute kasnije akcija Pjace, Perišića i Kalinića, ali Kalinić opet nije bio precizan. U 78. opet je Kalinić bio u prilici, a Ivanov je uspio blokirati njegov udarac.

I napokon u 81. minuti Kalinić je nagrađen za dobru igru i požrtvovnost. Perišić je ubacio na drugu statitvu, a Kalinić je iz neposredne blizine pogodio za 3-0.

Nažalost, Duje Čop, koji je ušao u drugom poluvremenu, zbog neopreznog starta dobio je u 89. minuti crveni karton.