U posljednjem, odlučujućem, 5. kolu A skupine, hrvatski rukometaši doživjeli su poraz od Španjolske 32:31, te su po prvi put, kada igraju na Olimpijskim igrama, ispali u prvoj fazi natjecanja

HRVATSKA: Kuzmanović, Mandić; Mihić, Duvnjak, Šoštarić, Klarica, Srna, Šarac, Cindrić, Grahovac, Lučin, Martinović, Šipić, Načinović

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas, Corrales, Maqueda, A. Dušebaev, Garciandia, Serdio, Casado, Gomez, Tarrafeta, Sanchez-Migallon, D. Dušebaev, Odriozola, Fernandez, Rodriguez

• +20
Hrvatska - Španjolska (5. kola A skupine na Igrama u Parizu) Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL
  • 60'

60'

Kraj utakmice! Španjolska je prošla, Hrvatska ispala
  • 60'

60'

Gomez je zabio za 32:31 sekundu prije kraja
  • 60'

60'

Klarica je izborio sedmerac, do kraja je još 17 sekundi; Načinović za 31:31
  • 60'

60'

Kuzmanović je obranio, Načinović smanjo na 30:31; do kraja je manje od minute. Hrvatskoj odgovara samo pobjeda
  • 59'

59'

Tarrafeta je zabio još jedan gol, za 31:29; Šoštarić sa šest metara loptom pogađa De Vargasa i zarađuje isključenje
  • 58'

58'

Tarrafeta s devet metara za 30:28; na drugoj strani Šoštarić je realizirao sedmerac (29:30)